Szwecja minimalnie wygrywa ze Szwajcarią i zagra w ćwierćfinale

Squawka News (Twitter)

Reprezentacja Szwecji pokonała Szwajcarię 1:0 i awansowała do ćwierćfinału piłkarskich Mistrzostw Świata. Jedyną bramkę zdobył Emil Forsberg.

W siódmym meczu 1/8 finału zmierzyły się drużyny Szwecji i Szwajcarii.  Podopieczni Janne Andersson zajęli pierwsze miejsce w swojej grupie, pokonali oni Koreę Południową i Meksyk, a przegrali z Niemcami, ich dorobek to 6 punktów. Szwajcarzy w tabeli swojej grupy byli drudzy, zremisowali oni z Brazylią i Kostaryką, a pokonali Serbię, ich dorobek to 5 punktów.

Pierwszy strzał zobaczyliśmy w 7. minucie, ze strony Szwajcarii. Na finezyjne uderzenie zdecydował się Steven Zuber, ale kopnął za słabo by zaskoczyć Robina Olsena. Szwedzi odpowiedzieli chwilę później, w polu karnym Helwetów zrobiło się duże zamieszanie, do futbolówki dopadł Albin Ekdal, lecz posłał ją w trybuny. Najbliżej bramki był Marcus Berg, napastnik reprezentacji Szwecji strzelał z woleja jednak kapitalną interwencją popisał się Yann Sommer i nie dał się pokonać. Tuż przed przerwą na prowadzenie mogli wyjść podopieczni Vladimira Petkovića. Ładną akcję między sobą rozegrali Zuber i Blerim Džemaili, strzelał ten drugi i niewiele się pomylił. Więcej w pierwszej połowie już nic się nie działo i do przerwy  Szwecja remisowała ze Szwajcarią 0:0.

Na początku drugiej połowy okazję do pokonania Sommera miał Ola Toivonen, ale strzelił wysoko nad bramką. Podopiecznym Janne Anderssona udało się wyjść na prowadzenie w 67. minucie. Emil Forsberg uderzył sprzed pola karnego, piłka odbiła się po drodze od Manuela Akanjiego zmyliła bramkarza i zatrzepotała w siatce. W doliczonym czasie bramkę wyrównującą mógł zdobyć Haris Seferović, lecz świetną interwencją popisał się Olsen i zapewnił awans swojej drużynie do ćwierćfinału. W końcówce meczu jeszcze czerwoną kartkę obejrzał Michael Lang, ale nie wpłynęła ona na wynik, chociaż pierwotnie sędzia Damir Skomina wskazał na rzut karny, to po analizie VAR zmienił decyzję na rzut wolny.