Squawka News (Twitter)

Reprezentacja Szwecji pokonała Koreę Południową 1:0 w meczu grupy F piłkarskich Mistrzostw Świata. Jedynego gola z rzutu karnego zdobył Andreas Granqvist.

Na początek poniedziałkowego dnia dostaliśmy pojedynek z grupy F pomiędzy Szwecją, a Koreą Południową. Minimalnym faworytem tego spotkania byli Szwedzi, ale Koreańczycy w sparingach, m.in z Polską, że potrafią grać w piłkę i łatwo się nie poddają.

Pierwszy strzał w tym meczu oddali Koreańczycy. Heung Min Son dośrodkował w pole karne, tam głową strzelał Kim Shin Wook, ale znacznie się pomylił. Szwedzi odpowiedzieli w 21. minucie. Ola Toivonen świetnie wyłożył do Marcusa Berga, ten uderzył, lecz świetną interwencją popisał się Cho Hyun Woo. Koreańczycy jeszcze w pierwszej połowie musieli dokonać zmiany. Za kontuzjowanego Jo Hoo Parka pojawił się Kim Min Woo. Tuż przed przerwą Szwedzi mogli zdobyć gola dającego prowadzenie. Sprzed pola karnego strzelał Andreas Granqvist, ponownie dobrze interweniował Woo. Do przerwy Szwedzi bezbramkowo remisowali z Koreą Południową.

Na początku drugiej połowy obie drużyny stworzyły sobie po jednej sytuacji. Najpierw Emil Forsberg sprzed pola karnego, uderzył wysoko nad bramką, a ze strony Koreańczyków w boczną siatkę trafił Ja Cheol Koo. Kolejną okazję do gola Szwedzi mieli w 56. minucie. Sebastian Larsson dośrodkował w szesnastkę, głową strzelał Ola Toivonen, instynktownie futbolówkę po tym strzale odbił Woo. W końcu Szwedom udało się wyjść na prowadzenie. Kim Win Woo sfaulował w polu karnym jednego z szwedzkich piłkarzy i mimo, że sędzia Joel Aguilar nie widział tego na pierwszy rzut oka, to po analizie VAR zmienił zdanie. Do jedenastki poszedł Granqvist i pewnie trafił do siatki.

Koreańczycy za wszelką cenę chcieli wyrównać i mieli ku temu okazję w doliczonym czasie gry, Hee Chan Hwang strzelił jednak obok bramki. Ostatecznie im się tego nie udało dokonać i Szwedzi zainkasowali 3 punkty.