PKO Ekstraklasa: Sześć minut trzęsienia ziemi w Szczecinie. Hit dla Lecha

Mikael Ishak

W sobotnie popołudnie doszło do spotkania, które zapowiadało się za najciekawsze w 23. kolejce PKO Ekstraklasy.

Wszyscy fani polskiej piłki skierowali uwagę na Szczecin. To tam doszło do meczu lidera z wiceliderem, który potencjalnie miał wpłynąć na losy walki o mistrzostwo Polski. Wygrana Pogoni Szczecin dałaby im odskoczenie od Lecha Poznań na cztery punkty. Z kolei “Kolejorz” miał szansę powrócić na fotel lidera.

Niestety, pierwsza połowa nie przyniosła zbyt wielu emocji. Przeważał “klincz”, obydwie drużyny próbowały wzajemnie sobie jak najbardziej przeszkodzić w rozgrywaniu piłki. W efekcie zobaczyliśmy… tylko cztery strzały: trzy ze strony gospodarzy, jeden autorstwa przyjezdnych.

Z nadzieją na więcej wydarzeń pod bramkami Dante Stipicy i Filipa Bednarka musieliśmy czekać do drugiej połowy. Niemal od razu po wznowieniu gry sygnał dał Lech Poznań. Po ładnej akcji w polu karnym, Joao Amaral dostał piłkę od Pedro Rebocho. Nie mógł jednak opanować futbolówki, by oddać strzał, więc odegrał jeszcze do Kristoffer Velde. Strzał Norwega obronił Stipica. Potem było już więcej kopaniny i przeszkadzania, co przypominało rozwój sytuacji z pierwszej połowy.

Wreszcie w 69. minucie Lech przeprowadził świetną akcję. Jakub Kamiński znakomicie w polu karnym dograł do Mikaela Ishaka z głowy, a ten z bliska pokonał Stipicę! Chwilę potem było już 2:0! Tym razem Dawid Kownacki sfinalizował atak po dośrodkowaniu Joela Perreiry. Dwa szybkie ciosy przyjezdnych. Gra Pogoni totalnie się posypała. W 75. minucie Lech dostał rzut karny po faulu Mateusza Łęgowskiego. Jedenastkę wykorzystał Ishak, a Lech ostatecznie wygrał 3:0.

26.02.2022, godz. 15:00, Stadion Miejski im. Floriana Krygiera, Szczecin