Szczery wywiad Samuela Umtitiego. „To jest mój klub, kocham ten klub”
Samuel Umtiti udzielił wywiadu katalońskiemu dziennikowi „Mundo Deportivo”. Francuz przyznał, że zamierza wypełnić kontrakt z Barceloną.
Samuel Umtiti trafił do Barcelony w 2016 roku. Były stoper Olympique'u Lyon od samego początku stał się jednym z ważniejszych ogniw defensywy katalońskiej drużyny, lecz sytuacja zaczęła się zmieniać w momencie, gdy pojawiły się u niego problemy zdrowotne. Piłkarz zmagał się z urazem kolana, lecz można powiedzieć, że zlekceważył tę kontuzję, leczył się bardzo zachowawczo, a to wszystko po to, aby móc zagrać na mundialu w 2018 roku. To spowodowało, że wspomniany uraz tylko się pogłębił.
Nieprofesjonalne zachowanie nie podobało się władzom klubu, którzy skłaniali się ku temu, aby pożegnać się z Francuzem, lecz piłkarz odmawiał. W wywiadzie dla „Mundo Deportivo”, Umtiti przyznał, że czuje się teraz świetnie i chce wywalczyć sobie miejsce w podstawowym składzie Blaugrany.
- Miałem ciężkie chwile z powodu kontuzji, ale teraz, gdy czuję się dobrze fizycznie, to jestem szczęśliwy. Naturalnie chciałbym grać jak wszyscy inni zawodnicy i pomóc drużynie, ale na razie muszę tylko ciężko trenować. Trener podejmuje decyzję o tym, kto gra i muszę ją zaakceptować. Jeśli na mnie nie stawia, to oznacza, że muszę trenować więcej niż inni i pokazać mu, że prezentuje odpowiedni poziom - stwierdził Samuel Umtiti i zapewnił, że nie zamierza w najbliższym czasie zmieniać otoczenia.
- Jest nas sześciu środkowych obrońców i wiedziałem, że będzie mi trudno wywalczyć miejsce w składzie. Jestem jednak takim typem, który jak sobie coś ułoży w głowie, to stara się to wykonać oraz udowodnić. Nie widzę siebie grającego w innym klubie. W tej chwili mam przed sobą bardzo jasny cel. Chcę pokazać, że prezentuje odpowiedni poziom do tego, aby grać tutaj. Najważniejszą rzeczą dla mnie jest zaliczenie powrotu i pokazanie wszystkim, że z Samu jest wszystko w porządku - zapewnił Francuz związany z ekipą z Camp Nou do 30 czerwca 2023 roku.
- To jest mój klub, kocham ten klub. Chcę tutaj odnosić sukcesy, grać, wygrywać z kolegami i z drużyną. Widzę siebie w tym miejscu i czekam na ten moment powrotu. Muszę ciągle trenować, pracować i pokazywać, że zasługuję na to - dodał 28-latek, który pomimo wielu problemów nie narzekał na brak zainteresowania ze strony innych zespołów w poprzednich miesiącach.
Umtiti nadal pracuje, aby w końcu znaleźć się w podstawowej jedenastce Barcelony. Póki co, nie zagrał jeszcze nawet minuty w tym sezonie. Francuz regularnie znajduję się na ławce rezerwowych.
-

AktualnościKanada - Bośnia i Hercegowina statystyki. Wszystkie dane ze spotkania (12.06.2026)Nowacki / 13 czerwca 2026, 0:28
-




AktualnościUSA - Paragwaj przewidywane składy. Kto wybiegnie w pierwszej jedenastce? | 13.06.2026Nowacki / 12 czerwca 2026, 17:08
-




AktualnościUSA - Paragwaj przewidywane składy. Kto wybiegnie w pierwszej jedenastce? | 13.06.2026Nowacki / 12 czerwca 2026, 17:08
-


AktualnościUSA - Paragwaj sędzia. Kto sędziuje to spotkanie? (13.06.2026)Nowacki / 12 czerwca 2026, 15:17
-


AktualnościOceny pomeczowe Meksyk - RPA (11.06.2026)Nowacki / 12 czerwca 2026, 12:09
-


AktualnościOceny pomeczowe Meksyk - RPA (11.06.2026)Nowacki / 12 czerwca 2026, 12:09

































