Szczegóły negocjacji transferu Neymara

Sky Sports

Po kilku tygodniach plotek działacze Barcelony oraz PSG usiedli do rozmów na temat powrotu Neymara do stolicy Katalonii.

Przedstawiciele Blaugrany – Javier Bordas, Eric Abidal oraz Andre Cury przybyli wczoraj do Paryża, aby rozpocząć negocjacje, jednak na ten moment oczekiwania obu klubów bardzo różnią się od siebie.

Nie jest tajemnicą, iż Barcelona chciałaby włączyć w transakcję Philippe Coutinho, który nie spełnił pokładanych w nim nadziei i na ten moment nie ma większych szans na grę w pierwszym składzie. Aby obniżyć cenę transferu mistrzowie Hiszpanii chętnie oddaliby także Ivana Rakiticia, ale nie zamierza on opuszczać obecnego miejsca pracy. PSG natomiast widziałoby w swoich szeregach Nelsona Semedo, na odejście którego z kolei nie zgadza się Barca. Mówi się, że ostateczna oferta Blaugrany to 100 milionów euro + Rakitić + Coutinho.

O ile chwilowo negocjacje utkwiły w martwym punkcie, to może się to zmienić już w piątek. Wtedy to prezydent Barcelony Josep Maria Bartomeu spotka się ze sternikiem ekipy mistrza Francji, aby jeszcze raz przedyskutować całą sprawę. Do tej pory tego typu interwencje Bartomeu kończyły się pełnym sukcesem. Przykładem takiego działania jest transfer Frenkiego de Jonga, który gdyby nie ingerencja prezydenta Barcy, możliwe, że wylądowałby właśnie w PSG.

W ewentualnej grze o podpis Neymara pozostaje również Real Madryt, ale Królewscy musieliby najpierw sprzedać kilku piłkarzy. Do tej grupy należą między innymi Gareth Bale, James Rodriguez oraz Mariano Diaz.

źródło: goal.com


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *