Świetny mecz we Wrocławiu!

Po fantastycznym, pełnym emocji meczu Śląsk Wrocław pokonał na własnym stadionie Club Brugge 1:0! Był to bez dwóch zdań najlepszy mecz Śląska w tym sezonie. Piłkarze z Wrocławia pokazali lechitom jak powinno się grać w europejskich pucharach.

Spotkanie od początku było otwarte. Świetne zawody rozegrali m.im. Sobota, Plaku oraz Dudu. Drużyny przeprowadzały mnóstwo ofensywnych akcji. Jednak szczęście dzisiejszego wieczoru było przy bramkarzach obu drużyn. W 65. minucie opuściło ono Rayana. Plaku wykorzystał genialne podanie od Kaźmierczaka i w ten sposób Śląsk objął prowadzenie. Dłużej utrzymało się ono przy Gikiewiczu. Goalkeeper Śląska wybronił w drugiej połowie dwie stuprocentowe okazje, dzięki czemu gospodarze zachowali czyste konto.

Mecz zakończył się niespodziewanym zwycięstwem Śląska Wrocław. Osłodziło nam ono porażkę Lecha. Dzięki temu będziemy mogli spokojniej zasnąć i czekać na rewanż, który już za tydzień w Belgii.

Składy Składy obu drużyn:

Śląsk Wrocław: Gikiewicz – Ostrowski (59′ Socha), Kokoszka, Pawelec, Dudu – Stevanović, Kaźmierczak, Sobota, Mila, Plaku – Paixao (87′ Patejuk)

Club Brugge: Ryan – Hogli (46′ Bolingoli-Mbombo), Mechele, Duarte, De Bock – Blondel, Simons, Rafaelo (64′ Gudjohnsen), Wang ( 78′ Dierckx), Verstraete – De Sutter

1 thought on “Świetny mecz we Wrocławiu!

1. Żeby tylko to dociągnąć… Szkoda, że Patejuk się zatrzymał i nie strzelił bramki, byłoby 2:0. Ale cóż, jeszcze nie odpadli.