Były selekcjoner reprezentacji Polski Paweł Janas zostanie trenerem drugoligowej Bytovii Bytów. Oficjalnie umowę z trenerem klub ma podpisać w piątek.

 

Jeden z najbardziej utytułowanych trenerów w naszym kraju zastąpił na stanowisku szkoleniowca Waldemara Walkusza. Jako piłkarz 53 razy wystąpił w reprezentacji. W 1982 roku zajął z nią trzecie miejsce w mundialu w Hiszpanii.

– Cieszę się, że DRUTEX-Bytovię poprowadzi tak uznany i szanowany trener. Z pewnością jego bogate doświadczenie trenerskie przełoży się na kolejne sukcesy naszego zespołu. Nowy trener z pewnością będzie też inspiracją dla samych piłkarzy i obecnego sztabu szkoleniowego, dla których taki autorytet jest niezbędny dla dalszego rozwoju – powiedział Rafał Gierszewski, przedstawiciel sponsora klubu.

– Paweł Janas to znana marka, trener reprezentacji Polski i drużyny, która grała w Lidze Mistrzów. Tylko się cieszyć, że człowiek z takim nazwiskiem może zostać trenerem w naszym województwie – mówi Radosław Michalski, prezes Pom. ZPN. – Janas już kilkakrotnie pokazał, że jest mistrzem awansów. Z Widzewem Łódź awansował do ekstraklasy. Po 9-letniej pracy trenera Walkusza potrzebne jest trochę świeżej krwi.1 thought on “Janas trenerem Bytovii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.