Świetny mecz w Londynie, Arsenal z Liverpoolem na remis

goal.com

W meczu 19. kolejki Premier League, Arsenal zremisował z Liverpoolem 3:3. Bramki dla gospodarzy zdobyli  Alexis Sánchez, Granit Xhaka i Mesut Özil, natomiast dla gości trafili Philippe Coutinho, Mohamed Salah, a także Roberto Firmino.

Przez pierwszy kwadrans, widzieliśmy głównie rozgrywanie akcji przez dwie drużyny, brakowało najważniejszego, czyli strzałów. Pierwsze groźne uderzenie zobaczyliśmy ze strony Liverpoolu. W pole karne dośrodkował Andrew Robertson, strzelał Roberto Firmino, ale świetnie interweniował bramkarz gospodarzy. Goście zaczynali nabierać wiatru w żagle i w końcu wyszli na prowadzenie. W pole karne dośrodkował Joe Gomez, piłka odbiła się od jednego z obrońców Arsenalu, spadła na głowę Philippe Coutinho, a ten pewnie ją umieścił w siatce. Goście mogli zdobyć kolejną bramkę w 33. minucie. Firmino ograł Laurenta Koscielnego, uderzył sprzed pola karnego, a piłka otarła się o poprzeczkę. Arsenal grał fatalnie i sam prosił się o utratę kolejnej bramki. Laurent Koscielny stracił piłkę przed polem karnym, przejął ją Mohamed Salah, strzał Egipcjanina świetnie odbił Petr Čech, a Sadio Mané nie trafił z przewrotki na pustą bramkę.

W pierwszych minutach drugiej połowy worek z bramki się rozsypał. Najpierw Mohamed Salah trafił na 0:2. Nie minęła minuta, a bramkę kontaktową zdobył Alexis Sánchez po dośrodkowaniu Héctora Bellerína. Chwilę później kapitalnego gola sprzed pola karnego zdobył Granit Xhaka. A to jeszcze nie wszystko. Alexandre Lacazette świetnie odegrał futbolówkę piętką do Mesuta Özila, a ten dał prowadzenie Kanonierom. Liverpool nie złożył broni i udało im się wyrównać. Roberto Firmino przejął piłkę w polu karnym, uderzył, piłka przebiła ręce Petra Čecha i wpadła do siatki.

Ostatecznie Arsenal zremisował z Liverpoolem 3:3. Większy niedosyt na pewno mogą czuć goście, którzy dali sobie wyrwać prowadzenie dwoma bramkami.