La Liga: Zwycięstwo drużyny Basków

Athletic Bilbao w nieco kuriozalnych okolicznościach odnosi zwycięstwo nad drużyną gospodarzy – Betisu Sevilla.

Mecz od samego początku do samego końca był nudny i monotonny. Warto dodać, że także dosyć wyrównany pod względem statystyk. Pierwszą dobrą okazję na objęcie prowadzenia miał Betis w 9′. Strzał Victora Camarasy otarł się o ręce bramkarza, a następnie uderzył w słupek. W późniejszych minutach znowu zawiał powiew nudy. Sytuację ta zmieniła się w 31. minucie gdzie Susaeta oddał dobry strzał, jednak piłka została wybita na rzut rożny. Zawodnik chyba doznał wtedy głodu bramki i w 34′ oddał kolejny dobry strzał i w rezultacie kolejny stały fragment gry. W tej samej minucie Jordi Amat sfaulował zawodnika Bilbao, gdy ten oczekiwał podania w polu karnym, co w konsekwencji poskutkowało czerwoną kartką. Rzut karny na bramkę zamienił Raul Garcia.

Druga połowa była jeszcze gorsza niż pierwsza. Przez pierwsze kilkadziesiąt minut nie wydarzyło się nic (!) ciekawego. Dopiero w 78. minucie De Marcos próbował zaskoczyć dobrym strzałem bramkarza Athleticu, jednak ten stał na posterunku. Po tej sytuacji przez najbliższe kilkanaście minut zaś zawiało konkretną nudą. W przełamaniu tego pomógł zawodnik Betisu pakując piłkę do… własnej bramki w 86′. I to by było na tyle. Athletic Bilbao odnosi zwycięstwo 2:0.

22.12.2017 r., 17. kolejka La Liga, Estadio Benito Villamarín,  frekwencja – 42 713

Betis Sevilla – Athletic Bilbao 0-2 (0-1)