Oficjalnie: Kubilay Yilmaz w Koronie Kielce

korona-kielce.pl / fot. Daniel Mazur

24-letni Kubilay  Yilmaz został sprowadzony przez Koronę Kielce. Turek z austriackim paszportem podpisał z kieleckim klubem półtoraroczną umowę z możliwością przedłużenia o dwanaście miesięcy.

– Słyszałem o Koronie i jej kibicach bardzo wiele dobrego. Razem z klubem mamy wspólny cel, aby szybko wrócić do Ekstraklasy. Chciałem ponownie zagrać w Europie i cieszę się, że trafiłem właśnie do Kielc. Uważam, że Korona to klub, w którym będę mógł się rozwija – powiedział napastnik.

Rundę jesienną spędził w drugoligowym Menemenspor Kulübü, dla którego zagrał w trzech meczach. Maciej Bartoszek, przyznał że Kubilay Yilmaz jest typową dziewiątką, zarazem silnym i dynamicznym snajperem. – Dobrze gra obiema nogami, potrafi przyjąć piłkę z rywalem na plecach. Ma duży spokój w polu karnym i świetnie wykańcza akcje. Potrzebowaliśmy takiego piłkarza – dodał.

Spadkowicz z PKO Ekstraklasy zatem dokonał już trzeciego wzmocnienia w styczniu. Wcześniej ekipę “złocisto-krwistych” zasilili obrońca Rafał Kobryń z Lechii Gdańsk oraz portugalski pomocnik Filipe Oliveira z UD Vilafranquense.

źródło: korona-kielce.pl / własne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *