Superstarcie w STATSCORE Futsal Ekstraklasie!

Fot. Adrian Ślązok

Ależ to będzie hit! Niedługo po weekendowych spotkaniach, już dziś w Gliwicach Piast podejmie Clearex Chorzów. Szykuje się zatem spotkanie z najwyższej półki, bo też zmierzą się ze sobą trzecia oraz czwarta drużyna w ligowej tabeli.

W Arenie Gliwice emocje będą jutro sięgały zenitu. A wszystko za sprawą spotkania wagi ciężkiej, w którym to Piast Gliwice podejmie Clearex Chorzów. Stawką meczu medale mistrzostw Polski!
Faworyta w tym meczu nie sposób wskazać. Gliwiczanie po niemrawym początku w rundzie wiosennej, przejechali się po P.A. Nova Gliwice i wygrali aż 8:1. Chorzowianie z kolei, mimo braku swojego podstawowego gracza Mikołaja Zastawnika, ograli 2:1 wicemistrza Polski, Constract Lubawa. O wytypowanie końcowego rezultatu może być zatem bardzo trudno, ale to tylko potwierdza, że szykuje nam się niesamowicie zacięta rywalizacja.
Jej początek już o godzinie 20.30 na antenie nSport+ i na canalplus.com.

Zagrają bez lidera

Zanim jednak rozpoczniemy starcie na Górnym Śląsku zajrzymy do Lubawy. Tam zmierzą się bowiem dwaj wicemistrzowie Polski z ostatnich dwóch lat. I faworytem spotkania będą ci aktualni.

Constract Lubawa wyjdzie z pewnością mocno podrażniony porażką z Clearexem, a i FC Reiter Toruń zagra bez swojej opoki, Marcina Mikołajewicza. Wszystko przez operację kolana, którą zawodnik musi przejść. A o tym jak bardzo torunianie mogli liczyć na swojego kapitana, niech najlepiej świadczy fakt, że w ostatnim spotkaniu z GI Malepszy Futsal Leszno, Mikołajewicz ustrzelił hat tricka, mimo gry na środkach przeciwbólowych.

Derby Wielkopolski i walka o utrzymanie

W międzyczasie odbędą się też trzy inne spotkania. W Komprachcicach Dreman zagra z MOKS Słonecznym Stokiem Białystok. Zawodnicy Jarosława Patałucha postarają się o trzecie zwycięstwo z rzędu i ucieczkę na bezpieczną lokatę, która bardzo może ich przybliżyć do utrzymania.

W Lesznie dojdzie natomiast do Derbów Wielkopolski. Miejscowy GI Malepszy podejmie Red Dragons Pniewy, które w ostatnim czasie notuje bardzo dobre wyniki. Biorąc pod uwagę tylko ostatnie pięć spotkań gracze Łukasza Frajtaga zajmują 4. miejsce w tabeli. Przeciwnie do leszczynian, którzy z dwoma zwycięstwami znajdują się na 11. pozycji.

Mimo to spotkanie nie powinno być jednostronne. W końcu w poprzednich starciach obu drużyn zawsze mieliśmy remis.

Podziału punktów nie powinno być z kolei w Brzegu. Na Opolszczyznę, do walczącego o utrzymanie Fit-Morning Gredaru przyjeżdża mistrz Polski, Rekord Bielsko-Biała. Gracze Andrzeja Szłapy w ostatnich pięciu meczach zdobyli aż 52 bramki, przy czym stracili zaledwie cztery. Powiedzieć, że brzeżanie w tym meczu są skazani na pożarcie, to chyba jakby nic nie mówić.

Koniec żartów i rewanż na Kaszubach

Na ich nieszczęściu będą chciały też skorzystać dwie inne drużyny. W Katowicach spotkają się bowiem dwa zespoły, które podobnie jak Fit-Morning Gredar walczą o ligowy byt. Dla AZS UŚ Katowice i P.A. Nova Gliwice to prawdopodobnie najważniejszy mecz tego sezonu, bo też przegrany prawdopodobnie straci jakiekolwiek szanse na utrzymanie.
Remis w tym spotkaniu nie wchodzi zatem w rachubę – byłby on traktowany jak porażka dla obu stron.
W Chojnicach z kolei szykują się nam się Derby Ziemi Kaszubskiej. Z miejscowym Red Devils zmierzy się lęborski Team. Pierwsze spotkanie wygrali zawodnicy Wojciecha Pięty, a zwycięską bramkę strzelił były gracz Czerwonych Diabłów – Vitaliy Kolesnik. Czy chojniczanie wezmą rewanż za tamtą porażkę i uciekną grupie pościgowej z dolnych rejonów tabeli?

Komplet spotkań 21. kolejki STATSCORE Futsal Ekstraklasy

Constract Lubawa – FC Reiter Toruń, godz. 18.15 (Łączy nas piłka, TVcom.pl)

Dreman Opole Komprachcice – MOKS Słoneczny Stok Białystok, godz. 19.00 (TVcom.pl)

GI Malepszy Futsal Leszno – Red Dragons Pniewy, godz. 19.00 (TVcom.pl)

Fit-Morning Gredar Futsal Brzeg – Rekord Bielsko-Biała, godz. 19.00 (TVcom.pl)

AZS UŚ Katowice – P.A. Nova Gliwice, godz. 20.15 (TVcom.pl)

Red Devils Chojnice – Team Lębork, godz. 20.30 (TVcom.pl)

Piast Gliwice – Clearex Chorzów, godz. 20.30 (nSport+)

Gatta Active Zduńska Wola – Acana Orzeł Jelcz-Laskowice 0:5 (walkower)

Pauza: AZS UW DARKOMP Wilanów


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *