Superpuchar Hiszpanii wyjątkowo na miejscu

Real Madryt

twitter: realmadrid

Hiszpańskie media są zgodne Superpuchar Hiszpanii prawdopodobnie zostanie przeniesiony z Arabii Saudyjskiej na krajowe podwórko.

Od poprzedniej edycji rozgrywki te odbywają się w formacie Final Four. Wszystko to za granicami kraju, w Arabii Saudyjskiej, na podstawie 3-letniej umowy. Kontrakt ten ma przynieść federacji  120  milionów euro zysku. Połowa z zarobionej kwoty ma powędrować do uczestników.

Nowy format pucharu, dalekie podróże i kolejna eksploatacja zawodników. Kiedy pomysł przeniesienia Superpucharu do Azji został zaakceptowany, pomimo większych emocji nie przypadło to do gustu wielu kibicom.

W tegorocznej edycji zagrają Real Madryt i FC Barcelona odpowiednio mistrz i wicemistrz LaLigi oraz finaliści nierozegranego jeszcze Pucharu Króla Athletic Bilbao oraz Real Sociedad. Niestety data losowania jest ciągle nieznana.

Przez epidemię COVID-19 publiczność w Arabii Saudyjskiej nie jest wpuszczana na stadiony, co pociąga za sobą poważne konsekwencje finansowe. Tamtejsze władze nie widzą sensu organizowania turnieju w obecnej sytuacji. W związku z tym nie wiadomo, czy drużyny udadzą się poza granice Hiszpanii. Do tego RFEF chce trzymać się wcześniej ustalonych dat, od 13 do 17 stycznia.

RFEF rozumie to i zastanawia się nad alternatywą. Media w Hiszpanii podają, że turniej odbędzie się we wcześniej przyjętych terminach, jednak miałby zostać rozegrany na jednym z hiszpańskich stadionów. Oczywiście organizacja turnieju w Hiszpanii wiąże się z mniejszymi przychodami.

Tytułu będą bronić Królewscy, którzy wygrali poprzednią edycję. W finale zmierzyli się ze swoimi lokalnymi rywalami, Atletico Madryt i pokonali ich w rzutach karnych (4:1).

 


ODBIERZ 1500 PLN I TYPUJ ZAKŁADY W SUPERBET.PL


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.