Superpuchar Hiszpanii: Athletic Bilbao pokonuje Barcelonę! Czerwona kartka Messiego!

Piękne gole, zwroty akcji, dogrywka, a nawet czerwona kartka! I to nie byle dla kogo! To właśnie działo się w walce o Superpuchar Hiszpanii. W wielkim finale mierzyły się ze sobą Barcelona, oraz Athletic Bilbao. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Basków 3:2. W końcówce dogrywki czerwoną kartkę ujrzał Leo Messi!

Barcelona w półfinale pokonała Real Sociedad dopiero po rzutach karnych, a Athletic okazał się lepszy od Realu Madryt. Dziś stanęli na przeciw siebie, by zgarnąć pierwsze w tym sezonie trofeum. Podopieczni Marcelino mieli jasno określony plan, który konsekwentnie realizowali, a Barca miała problemy z wykonaniem swojego. Strzelanie rozpoczął w 40. minucie Antoine Griezmann. Francuz świetnie odnalazł się w polu karnym po klasycznej akcji Messi-Alba, po interwencji jednego ze stoperów kopnął piłkę do siatki. Dwie minuty później do wyrównania doprowadził Oscar de Marcos.

Po zmianie stron Blaugranę ponownie na prowadzenie wyprowadził Griezmann. Szkoleniowiec Basków dokonał szeregu roszad, które w znaczącym stopniu odmieniły grę Athleticu. Gdy wydawało się, że Duma Katalonii wygra w stosunku 2:1 Asier Villalibre pokonał Ter Stegena po stałym fragmencie gry. Tuż po rozpoczęciu dogrywki przepięknym i precyzyjnym trafieniem popisał się Inaki Williams. Niiemiecki golkiper nie miał szans na jakąkolwiek interwencję. Barca w jednej chwili straciła wszystko. Blaugrana próbowała jeszcze doprowadzić do wyrównania, ale piłkarze z San Mames konsekwentnie wybijali ich z rytmu. W końcówce emocjonalnie nie wytrzymał Messi, który oboma łokciami znokautował wręcz Asiera Villalibre.