Superpuchar Francji 2019: PSG pokonuje Rennes

Superpuchar Francji w tym roku po raz siódmy z rzędu wyląduje w rękach Paris Saint-Germain.

Angel Di Maria

PSG zgarnęło pierwsze trofeum w tym sezonie. Najlepsi w zeszłym sezonie Ligue 1 pokonali zdobywców Pucharu Francji 2:1 po fantastycznym strzale Angela Di Marii.

W tegorocznej edycji Trophée des Champions mierzyły się Paris Saint-Germain oraz Stade Rennes. Dla PSG był to szósty z rzędu występ w Superpucharze Francji. Przed meczem byli także wspólnie z Olympique Lyon liderami tabeli wszech czasów tych rozgrywek – oba kluby wygrały to trofeum dotychczas ośmiokrotnie. Mistrzowie Francji podejmowali zdobywców Coupe de France, czyli zespół Stade Rennes. Czerwono-czarni w finale Pucharu Francji pokonali swoich dzisiejszego rywala po rzutach karnych 6:5. Po dogrywce mieliśmy wówczas wynik 2:2.

Mecz rozpoczął się lepiej dla zdobywców krajowego pucharu. W 13. minucie Benjamin Bourigeaud popisał się świetnym podaniem w pole karne do Adriena Hunou, a ten musnął kolanem futbolówkę wbijając ją do bramki bezradnego Alphonse’a Areoli. Jeśli się przyjrzeć, francuski napastnik był na minimalnym spalonym, jednak nawet to nie powinno usprawiedliwić słabej postawy defensywy Mistrzów Francji.

Mimo, że PSG było stroną dominującą, Paryżanie nie zdołali wyrównać stanu rywalizacji w pierwszej połowie. Udało się to w drugiej. W 57. minucie Marquinhos posłał świetną piłkę do wbiegającego w pole karne Pablo Sarabii. Nowy nabytek PSG od razu zgrał do Kyliana Mbappe, a gwiazda Paryżan pewnie wbiła piłkę do pustej bramki.

Przez następne 5 minut zarówno Sarabia, jak i Mbappe mogli znów wpisać się do protokołu meczowego. Sarabia w 59. minucie dośrodkował piłkę do Edinsona Cavaniego, ale strzał urugwajskiego snajpera został wybroniony przez Tomasa Koubka. Czech pewniej zainterweniował też niewiele ponad minutę później, gdy Mbappe po kapitalnym rajdzie oddał dosyć lekki strzał, który bramkarza Rennes nie mógł zaskoczyć.

PSG wyszło efektownie na prowadzenie w 73. minucie. Strzał z rzutu wolnego rezerwowego Paryżan – Angela Di Marii, był niewątpliwie ozdobą tego spotkania. Mimo dobrej postawy w tym spotkaniu, Tomas Koubek nie miał szans wybronić uderzenie Argentyńczyka.

03.08.2019, Superpuchar Francji, Shenzhen Universiade Sports Centre (Shenzhen, Chiny)

Paris Saint-Germain – Stade Rennes 2:1 (0:1)

Mbappe 57′, Di Maria 73′ – Hunou 13′

PSG: Areola – Meunier (Thiago Silva 81′), Kehrer, Marquinhos (Paredes 78′), Diallo, Bernat – Sarabia, Verratti, Herrera (Di Maria 61′) – Mbappe, Cavani

Rennes: Koubek – Morel, Gelin, Da Silva, Maouassa – Camavinga, Lea Siliki (del Castillo 84′) – Bourigeaud (Gboho 68′), Grenier, Tait – Hunou (Boey 46′)

Żółte kartki: Meunier 7′, Bernat 23′ Di Maria 74′, Sarabia 90′, Mbappe 90+4 – Bourigeaud 45′, Lea Siliki 72′

Sędzia: Benoit Bastien (Francja)