Superpuchar Europy: Real triumfuje po wymianie ciosów

twitter.com/realmadrid

W spotkaniu o Superpuchar Europy spotkali się triumfatorzy Ligi Mistrzów – Real Madryt oraz Ligi Europy – FC Sevilla. W hiszpańskim starciu lepszy okazał madrycki Real wygrywając po dogrywce 3:2.

Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla zwycięzców Champions League. W 21. minucie młody Marco Asensio oddał niezwykle precyzyjne uderzenie z dystansu i nie dał szans bramkarzowi Sevilli. Triumfatorzy Ligi Europejskiej odpowiedzieli po dwudziestu minutach, dogranie Vitolo wykorzystał Vazquez i do przerwy był remis 1:1. Po zmianie stron przeważała Sevilla. Podopieczni Jorge Sampaoliego dłużej utrzymywali się przy piłce, a w 72. minucie wyszli na prowadzenie. Rzut karny na bramkę zamienił ukraiński skrzydłowy Yevhen Konoplyanka. Kiedy wydawało się, że Sevilla zdobędzie pierwsze trofeum w tym sezonie, to na ratunek Królewskim przyszedł ich kapitan. Stan rywalizacji na minutę przed końcem doliczonego czasu gry wyrównał Sergio Ramos. Już na początku dogrywki sytuacja Sevilli się skomplikowała, Kolodziejczak otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Od tej pory drużyna Sanpaoliego musiała grać w osłabieniu. W 98. minucie kapitan Realu po raz kolejny cieszył się z bramki, lecz po chwili arbiter nie uznał tego trafienia. Najprawdopodobniej chodziło o przewinienie hiszpańskiego obrońcy. Królewscy dalej przeważali, a swoją przewagę udokumentowali na minutę przed końcem dogrywki. Bramkę na wagę triumfu zdobył Dani Carvajal i to Real Madryt cieszył się ze zdobycia Superpucharu Europy.

Real Madryt – Sevilla FC 3:2 (1:1,2:2), Lerkendal Stadion (Trondheim)

1:0 – Asensio 21′

1:1 – Vazquez 41′

1:2 – Konoplaynka 72′

2:2 – Sergio Ramos 90+3′

3:2 – Carvajal 119′

żółte kartki: Carvajal, Asensio, James Rodriguez – Vitolo

czerwona kartka: Kolodziejczak 93′ (za dwie żółte)

sędzia: M. Mazic (Serbia)

Real: Casilla – Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo – Casemiro, Kovacić (75. James), Isco (67. Modrić) – Asensio, Morata (63. Benzema), Lucas Vazquez

Sevilla: Rico – Mariano, Pareja, Carrico (53. Rami), Kolodziejczak – Iborra, N’Zonzi – Kiyotake, Franco Vázquez, Vitolo – Vietto (69. Konopljanka)