Superliga – jak będą funkcjonowały nowe rozgrywki?

Florentino Perez

źródło: estaticos.sport.es

Stworzenie elitarnej ligi stało się faktem. Wczoraj zainteresowane kluby oficjalnie ogłosiły jej powstanie. Jak w takim razie będzie wyglądała struktura Superligi?

Format rozgrywek

Superliga to nowe europejskie rozgrywki. Uczestniczyć w niej będzie 20 drużyn – 15 założycieli i 5 klubów wyłonionych poprzez eliminacje. Stworzone zostaną 2 grupy po 10 ekip. Każda z nich rozegra jeden mecz u siebie i jeden na wyjeździe w ramach fazy grupowej w ciągu roku.

Najlepsza ósemka

Po fazie grupowej, sześć zespołów awansuje do fazy pucharowej. Pozostałe dwa wyłonią się poprzez bezpośrednie spotkanie pomiędzy czwartą i piątą drużyną w obu grupach. Kluby rozegrają ze sobą mecze w domu i na wyjeździe, aż do finału, w którym do wyłonienia zwycięzcy potrzebne będzie jedno widowisko. Cała faza play-off ma zająć cztery tygodnie.

Mecze w środku tygodnia

Spotkania odbywać się będą w środku tygodnia, a każdy uczestnik pozostanie w swojej lidze krajowej.

Solidarność i zrównoważony rozwój

Płatności solidarnościowe będą rosły wraz z przychodami ligi i szacuje się, że przekroczą 10 miliardów euro w trakcie początkowego okresu zobowiązań założycieli. Płatności solidarnościowe będą zgodne z nowym modelem, pełnym przejrzystości i regularnością w publicznych sprawozdaniach.

Źródło: The Super League


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *