Superliga: Gary Neville nie pozostawia suchej nitki na angielskich klubach

standard.co.uk

Wszystko wygląda na to, że już niebawem będziemy świadkami startu nowej ligi, a mianowicie Superligi. Gary Neville najwidoczniej nie jest entuzjastą tego pomysłu, ponieważ na antenie Sky Sports jak i na Twitterze uderzył bezpośrednio w angielskie kluby, które dołączą do nowo utworzonego projektu.

Liverpool, Arsenal, Chelsea, Manchester City, Manchester United i Tottenham ogłosili swój zamiar dołączenia do Superligi. Oświadczenie angielskich zespołów jednak spotkało się z dużym oburzeniem większości kibiców.  Gary Neville na antenie Sky Sports otwarcie skrytykował kluby – Jestem fanem Manchesteru United i jestem od 40 lat, ale jestem zniesmaczony, całkowicie zniesmaczony. To absolutna hańba. Motywacją jest chciwość. Odejmijmy im wszystkie punkty, umieść je na dole tabeli i odbierzmy pieniądze. Poważnie, trzeba nimi w ten sposób wstrząsnąć – grzmiał oburzony Anglik – To przestępstwo. To przestępstwo przeciwko fanom piłki nożnej w tym kraju. Odejmujmy im punkty, odbierzmy pieniądze i ukarzmy ich. Nie ma w tym kraju kibica, który by nie kipiał złości słuchając tych planów i zapowiedzi. To jest wyrzeczenie się własnego klubu. Dajmy tytuł Burnley, niech Fulham zostanie w lidze. Spadek dla Man Utd, Liverpoolu i Arsenalu. Te trzy kluby, ze swoją historią w tym kraju, powinny najbardziej ucierpieć.

Odejmować punkty, karać surowo i nakładać embargo na transfery

Na tym jednak nie koniec. W nocy 46-latek dodał dwa Tweety dotyczące Superligi. Jeden bezpośrednio uderzył w Liverpool. Mianowicie, były obrońca “podał dalej” post “The Reds” informujący o tym, że zamierzają dołączyć do nowo utworzonej ligi. W poście zawarł jedynie cytat legendarnego Billa Shankly’ego, który brzmi: – Socjalizm, w który wierzę, nie jest tak naprawdę polityką. Jest to sposób na życie. To człowieczeństwo. Wierzę, że jedynym sposobem na życie i prawdziwy sukces jest wspólny wysiłek, w którym wszyscy pracują dla siebie nawzajem, wszyscy sobie pomagają i wszyscy mają udział w nagrodach na koniec dnia. Być może proszę o wiele, ale tak widzę futbol i tak widzę życie. 

Dodatkowo w osobnym Tweecie dopisał jeszcze: – Oni myślą, że mogą zgarnąć 300 milionów funtów więcej w każdym sezonie niż inne drużyny, a potem wrócić w sobotę i grać z tą przewagą w PL. Odejmować punkty, karać surowo i nakładać embargo na transfery. Mam nadzieję, że nie kupili jeszcze kilku z pozostałych 14 klubów.

Były zawodnik Manchesteru United nie jest samotny w swoich przemyśleniach. Wielu ludzi wyrażało swoje niezadowolenie dla nowo powstałego tworu a hasztag “#stopthesuperleague” jest coraz bardziej popularny.

Źródło: Mirror/Twitter


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *