Stowarzyszenie Zawodowych Piłkarzy (PFA) przypomina o rozsądnej celebracji goli

zdjęcie: twitter.com/premierleague

Stowarzyszenie Zawodowych Piłkarzy (PFA) przypomniało, by piłkarze przyjęli rozsądne podejście do świętowania strzelone gole w czasie kryzysu związanego z COVID-19.

Cztery spotkania w Premier League i ponad 50 meczów biorąc pod uwagę niższe klasy rozgrywkowej zostały przełożone w bieżącym sezonie, a niektóre starcia w Pucharze Anglii stanęły pod znakiem zapytania.

– Wysłaliśmy wiadomość do wszystkich naszych członków wspominając: wykonaliśmy świetną robotę, wszyscy zasługują  na uznanie, ale istotne jest, aby trzymać się protokołów – powiedział dyrektor generalny PFA Gordon Taylor, cytowany przez “The Times”.

Dodał, że rozumie, że trudno powstrzymać się od celebracji, kiedy piłka umieszczana jest w siatce i zachować się tak jakby nic się nie stało. – Mamy do czynienia z przypływem adrenaliny. To nieodłączna część futbolu, choć przypominam, żeby powstrzymać się od przytulania lub zbliżania się do siebie.

Wspomnijmy, iż kilku piłkarzy również naruszyło wytyczne dotyczące COVID-19, biorąc udział w wydarzeniach sylwestrowych, w tym Aleksandar Mitrović z Fulham, a jego trener Scott Parker nie ukrywał rozczarowania jego zachowaniem. – Rozumie, że to było nieodpowiedzialne. To nie do przyjęcia – stwierdził.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *