Stolarczyk: Zabrakło nam klarownych sytuacji

Maciej Stolarczyk / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

– Szanujemy punkt, który zdobyliśmy w trudnych warunkach, zdając sobie sprawę z tego, że przy zmianie trenera zespół Korony będzie zmotywowany, by pokazać się z jak najlepszej strony – mówił Maciej Stolarczyk na konferencji po remisie z Koroną Kielce.

Zdecydowanie przez większą część spotkania “Biała Gwiazda” grała w osłabieniu, ponieważ czerwony kartonik obejrzał Rafał Boguski. – Pomimo tego, w takiej sytuacji strzeliliśmy bramkę i zabrakło nam troszeczkę konsekwencji, żeby ten rezultat obronić. Powtórzę, to Korona była dzisiaj zdeterminowana i mój zespół się temu przeciwstawił. Zabrakło nam klarownych sytuacji, ale to był efekt tego, iż graliśmy w dziesięciu. Szanuję ten punkt, bo był to dzisiaj ciężko wywalczony punkt – stwierdził szkoleniowiec.

Faktycznie straciliśmy bramkę po naszym stałym fragmencie gry i w wyniku naszego ustawienia. Będziemy rozmawiali o tym meczu tak, jak rozmawiamy o każdym innym. Będziemy pracować nad elementami do poprawy. To, co dla mnie było dzisiaj kluczowe, to wykreowanie sytuacji i zamienienie ich na bramki. To nam się nie udało, ale jak już mówiłem, jest to wynik tego, że przez większość meczu graliśmy w dziesięciu – zauważa na koniec opiekun “Białej Gwiazdy”.

Po ośmiu spotkaniach krakowska Wisła zajmuje siódmą lokatę z dorobkiem jedenastu punktów. Kolejnym rywalem drużyny z dawnej stolicy Polski będzie jej imiennika, tyle że z Płocka. Z kolei Korona Kielce prawdopodobnie z nowym trenerem zmierzy się na wyjeździe z Lechią Gdańsk, która bez problemów poradziła sobie z Lechem Poznań.

źródło: wisla.krakow.pl / własne


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *