I liga: Remis w Niecieczy, siódma porażka Chrobrego!

W dwóch ostatnich dzisiejszych meczach Fortuna I ligi padły trzy gole. Dwa w Niecieczy, gdzie miejscowa Termalica podzieliła się punktami z Wartą oraz jedno, cenne trafienie w Jastrzębiu.

termalica

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Zaczniemy od meczu na Śląsku, gdzie spotkały się ze sobą drużyny z całkiem innego bieguna. Gospodarze tylko raz przegrali w tym sezonie, co daje im pierwsze miejsce w tej klasyfikacji. Zgoła odmienne nastroje panują w ekipie gości, którzy dzisiaj doznali siódmej porażki, co oczywiście klasyfikuje ich na ostatnim miejscu w tej kategorii.

Na uwagę zasługuje fakt, że Jastrzębie nie przegrało już szóstego meczu z rzędu!

19:00 GKS Jastrzębie – Chrobry Głogów 1:0 (0:0)
Kamil Adamek 83’
żółte kartki: Mateusz Piątkowski, Sebastian Steblecki – Adrian Karankiewicz, Konrad Matuszewski, Cezary Sauczek

W drugim meczu rozgrywanym równolegle do meczu w Jastrzębiu było spotkanie w Niecieczy. Miejscowa Termalica zremisowała z Wartą Poznań 1:1 po bramkach w drugiej części gry. Gospodarze strzelili dwie minuty po zmianie stron, a goście wyrównali na trzy minuty przed ostatnią minutą. Jednak należy sobie jasno powiedzieć, że wynik nie zadowala żadnej ze stron. Dla gospodarzy jest to piąty mecz z rzędu bez zwycięstwa, a dla gości trzeci.
Obie ekipy do przełamania będą mieć okazję już w środę. Podopieczni Piotra Mandrysza zmierzą się na wyjeździe z Olimpią Grudziądz, a gracze prowadzeni przez Piotra Tworka podejmą ostatnią w tabeli Odrę Opole.

19:00 Bruk-Bet Termalica – Warta Poznań 1:1 (1:0)
Matej Jelić 47’ – Mateusz Kupczak 87’ (k)
żółte kartki: Piotr Wlazło, Dawid Kalisz, Mateusz Grzybek – Gracjan Jaroch