Stolarczyk: Już wszyscy wiedzą, dlaczego za Imaza zapłacono tyle pieniędzy

Maciej Stolarczyk / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W piątkowym starciu 6. kolejki PKO Ekstraklasy, Jagiellonia Białystok w znakomitym stylu pokonała krakowską Wisłę (3:2). Bohaterem tego meczu okazał się ex -wiślak – Hiszpan Jesus Imaz kompletując pierwszego w naszej lidze hat-tricka.

– Już teraz wszyscy wiedzą, dlaczego za Jesusa Imaza zapłacono tyle pieniędzy – po prostu jest dobrym piłkarzem – przyznał po spotkaniu Maciej Stolarczyk. – W naszej grze brakowało konsekwencji i stwarzania sytuacji, które w poprzednim meczu dawały nam bramki. W piątek w tym elemencie byliśmy słabsi, dlatego musieliśmy zejść z boiska bez punktów – dodał opiekun “Białej Gwiazdy”.

– Ciężko powiedzieć cokolwiek negatywnego o piłkarzu, który strzelił trzy bramki. Chciałbym jednak, żeby zwracano uwagę również na to, jak te bramki padały. One zostały wypracowane przez drużynę i to nie było tak, że Jesus strzelał je po akcjach indywidualnych. To był wielki mecz w jego wykonaniu, grał i funkcjonował dziś na boisku znakomicie, ale na jego gole pracowała cała drużyna – zauważa z kolei Ireneusz Mamrot. Szkoleniowiec “Jagi” odniósł się również do chwalonego zewsząd Bartosza Bidy, młodzieżowca, która jest na ustach wielu kibiców. – Trochę za dużo jest pytań o Bartka. Chłopak jest młody i nie powinno się tyle o nim mówić, a on po każdym meczu udziela wywiady. To świetny chłopak, ale niech się spokojnie rozwija. Ja ogólnie jestem zadowolony z jego postawy, rozmawiam z nim dużo indywidualnie i otrzymuje ode mnie wskazówki. Niech on się harmonijnie rozwija – przestrzega trener.

Jagiellonia Białystok po sześciu rozegranych spotkaniach zajmuje trzecią lokatę w PKO Ekstraklasie, zaś podopieczni Macieja Stolarczyka są na szóstej pozycji. Kolejnym rywalem białostocczan będzie Korona Kielce, a zespół z województwa małopolskiego podejmie u siebie ekipę Zagłębia Lubin.

źródło: wisla.krakow.pl / jagiellonia.pl / własne

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *