Stefańczyk zawieszony na pół roku!

Komisja Ligi Ekstraklasy 6 marca 2019 roku podjęła decyzje o zawieszeniu zawodnika Wisły Płock Cezarego Stefańczyka na 6 miesięcy za naruszenie nietykalności sędziego Bartosza Frankowskiego, podczas meczu Wisła Płock – Cracovia w 24.kolejce LOTTO Ekstraklasy.   

Cała sytuacja miała miejsce w drugiej połowie spotkania, gdy przy stanie 2:2 Wisła zdobyła bramkę, której po weryfikacji VAR sędzia Frankowski nie uznał. Stefańczyk najpierw w sposób sugestywny wyraził do sędziego swoje niezadowolenie z takiej decyzji, a potem dotknął go czołem. Za tak zwane naruszenie nietykalności cielesnej piłkarz dostał czerwoną kartkę.

Dzisiaj Komisja Ligi podjęła decyzje o zawieszeniu gracza Wisły Płock na 6 miesięcy. W tym samym spotkaniu inny gracz Nafciarzy również obejrzał czerwony kartonik, za który na Adama Dźwigałę nałożono karę dyskwalifikacji w jednym meczu Ekstraklasy

Komisja Ligi ukarała również Legię Warszawa, w związku z zachowaniem kibiców gospodarzy podczas meczu Legia Warszawa – Miedź Legnica w 24. Kolejce Ekstraklasy, na klub Legia nałożono karę finansową w wysokości 30 tysięcy złotych.

Organ dyscyplinarny rozstrzygnął również sprawę Tarasa Romańczuka i Dominika Furmana. Komisja Ligi przychyliła się do wniosku Rzecznika Dyscyplinarnego PZPN, który po przeprowadzeniu postepowania wyjaśniającego wniósł o odmowę wszczęcia postępowania w sprawie dotyczącej zachowania Dominika Furmana w stosunku do zawodnika Tarasa Romańczuka podczas meczu Wisła Płock – Jagiellonia Białystok (22. Kolejka Ekstraklasy). – czytamy w oficjalnym komunikacie. 

Przejdź do paska narzędzi