Statystyki Polaków w 15. kolejce Bundesligi
W 15. serii spotkań w niemieckiej Bundeslidze wystąpiło siedmiu zawodników z polskim paszportom, lecz tylko dwóch z nich zagrało pełne spotkanie. Co ciekawe, wszystkie ich nazwiska wpisane zostały w notes sędziowski.
Statystyki Polaków w 15. kolejce Bundesligi
Przemysław Tytoń (Stuttgart) - Zagrał całe spotkanie. Wygrał jeden pojedynek oraz przebiegł cztery i pół kilometra.
Robert Lewandowski (Bayern) - Zagrał 75. minut. W tym czasie miał trzy sytuacje bramkowe, oddał dwa strzały, był dwa razy na spalonym oraz trzydzieści razy podawał, w tym dwadzieścia siedem celnie. Wygrał dziewięć z dwudziestu jeden pojedynków. Przebiegł 9 kilometrów.
Artur Sobiech (Hannover) - W siedemnastej minucie opuścił boisko z powodu kontuzji. W tym czasie zaliczył siedem podań, w tym sześć celnych oraz przebiegł 1,8 kilometra. Wygrał wszystkie cztery pojedynki.
Łukasz Piszczek (Dortmund) - zagrał całe spotkanie. W tym czasie miał dwie sytuacje bramkowe, dwa razy faulował za co został ukarany żółtą kartką. Oddał dwa strzały na bramkę, dwadzieścia cztery razy podawał, w tym piętnaście celnych oraz przebiegł 11,93 kilometra. Wygrał siedem z dwudziestu jeden pojedynków.
Paweł Olkowski (Kolen) - Zagrał od początku drugiej połowy. W tym czasie oddał jeden strzał na bramkę oraz szesnaście razy podawał, w tym dwanaście celnych. Wygrał siedem z dziesięciu pojedynków. Przebiegł 5,62 kilometra.
Eugen Polański (Hoffenheim) - Rozegrał 69. minut. W tym czasie raz faulował, dwadzieścia jeden razy podawał, w tym dwanaście celnie. Wygrał jedenaście z dwudziestu pojedynków. Przebiegł 8,16 kilometra.
Sebastian Boenisch (Bayer) - Boisko opuścił w siedemnastej minucie z powodu czerwonej kartki. W tym czasie raz faulował, dziesięć razu podawał, w tym tylko trzy celnie. Wygrał dwa z trzech pojedynków. Przebiegł 2 kilometry.
-
AktualnościRPA - Kanada liczby meczu. Strzały, posiadanie, sytuacje (28.06.2026)Nowacki / 29 czerwca 2026, 1:25
-


AktualnościOceny piłkarzy po meczu RPA - Kanada (28.06.2026)Nowacki / 29 czerwca 2026, 1:22
-


AktualnościKontuzje Yeremi Pino i Nico Williamsa po meczu Hiszpania - Urugwaj. Obaj mają szansę ponownie zagrać na MŚ 2026Nowacki / 28 czerwca 2026, 17:31
-


AktualnościPhilipp Lahm żąda zmian w reprezentacji Niemiec: "Kimmich do środka pola"Nowacki / 28 czerwca 2026, 17:26
-

AktualnościFernando Muslera przeprasza Urugwaj po porażce z Hiszpanią i odpadnięciu z MŚ 2026Nowacki / 28 czerwca 2026, 17:07
-

AktualnościJordania - Argentyna oceny zawodników po spotkaniu (28.06.2026)Nowacki / 28 czerwca 2026, 6:57





































