STATSCORE Futsal Ekstraklasa: W pogoni za Rekordem

Po rozegraniu jednego meczu więcej Rekord Bielsko-Biała wysunął się na samotne prowadzenie w tabeli STATSCORE Futsal Ekstraklasy. Z tego też też powodu w tej kolejce nasze oczy będą głównie zwrócone na północ Polski, ale też Warszawę, gdzie zagrają dwie drużyny zainteresowane dogonieniem bielszczan.

Na północ Polski udał się bowiem mistrz Polski oraz obecny lider, Rekord Bielsko-Biała, który przy okazji zrobił sobie tam małe zgrupowanie. Już wczoraj zmierzył się w ramach 8. kolejki z AZS-em UG Futsal (pierwotnie spotkanie to miało być rozegrane w terminie, w którym bielszczanie grają w Lidze Mistrzów), zaś w piątek pojedzie do nieodległego Lęborka, gdzie czekać na niego będzie miejscowy LSSS Team.

Szanse na zgarnięcie kompletu punktów i samotne wyjście na prowadzenie w tabeli są bardzo duże. Z gdańszczanami Rekordziści wygrali aż 10:3, a jeśli weźmiemy pod uwagę ostatnie zwycięstwo Akademików właśnie z lęborczanami, to też każdy inny wynik, niż wysoka wygrana, będzie można uznać za niespodziewany.

Na potknięcie Rekordu liczą z pewnością z Lubawie oraz Warszawie. KS Constract, który już dziś zagra z AZS-em UW DARKOMP Wilanów, jeśli chce myśleć o mistrzostwie Polski, nie ma innego wyjścia jak po porostu wygrać. Zadanie o nie będzie jednak należało do najłatwiejszych, co pokazali sami wilanowianie w starciu z Rekordem, remisując w Bielsku-Białej do przerwy 1:1.

Łatwiej powinni mieć obecnie trzeci w tabeli zawodnicy warszawskiej Legii. Do stolicy przyjadą wymienieni już Akademicy z Gdańska, którzy ostatniego wyjazdu do Warszawy nie wspominają raczej dobre – porażka z AZS-em UW 2:6.

W pozostałych spotkaniach warto też zwrócić uwagę na wciąż niepokonanego Piasta Gliwice, który uda się na gorący teren do Leszna. Miejscowe GI Malepszy cały czas szuka swojego pierwszego zwycięstwa i z pewnością zrobi wszystko, aby w końcu się przełamać, bo też oczekiwania przed startem sezonu były po nich bardzo duże.

Poza tym ciekawie zapowiada się również starcie transmitowane na antenie nSport+ – FC Reiter Toruń – Fit-Morning Gredar Brzeg, gdzie gospodarze będą chcieli zgarnąć pierwsze trzy punkty w tym sezonie. Początek tego spotkania już w sobotę o godz. 12.00.

Komplet spotkań 4. kolejki STATSCORE Futsal Ekstraklasy:

AZS UW DARKOMP Wilanów – Constract Lubawa, czwartek, godz. 19.00 (WP Pilot)

Dreman Opole Komprachcice – Górnik Polkowice, piątek, godz. 18.30 (WP Pilot)

GI Malepszy Futsal Leszno – Piast Gliwice, piątek, godz. 20.00 (WP Pilot)

MOKS Słoneczny Stok Białystok – Red Dragons Pniewy, piątek, godz. 20.00 (WP Pilot)

Team Lębork – Rekord Bielsko-Biała, piątek, godz. 20.30 (WP Pilot)

FC Reiter Toruń – Fit-Morning Gredar Brzeg, sobota, godz. 12.00 (nSport+)

Red Devils Chojnice – Clearex Chorzów, sobota, godz. 18.00 (WP Pilot)

Legia Warszawa – AZS UG Futsal, sobota, godz. 19.00 (WP Pilot)

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.