STATSCORE Futsal Ekstraklasa: Coraz bliżej ostatecznych rozstrzygnięć

Fot. Paweł Mruczek

Choć do końca sezonu zostało jeszcze osiem kolejek, to mistrz Polski znany nam już jest w niemalże 99%. Po zwycięstwie Rekordu z Piastem Gliwice, bielszczanie mają bowiem prawdziwą autostradę do obrony tytułu.

Przed spotkaniem określanym mianem jednego z hitów sezonu, sprawa wyglądała jasno. Wygrana Rekordu oznaczała prostą drogę do obrony mistrzostwa. Wygrana Piasta, dalsze emocje i niepewną sytuację Rekordu.

Mało kto jednak się spodziewał, że rywale aż tak pomogą bielszczanom w obronie tytułu. Bo Rekordziści nie tylko wygrali z Piastem 5:3, ale i w innym spotkaniu tej kolejki, trzeci w tabeli Constract Lubawa, uległ sensacyjnie 2:4 Teamowi Lębork.

To obecnie daje zawodnikom Andrzeja Szłapy aż dziesięć punktów przewagi na drugim miejsce i patrząc na formę aktualnych mistrzów Polski, prawdziwą autostradę do jego obrony.

Emocje na dole

Emocje w walce o mistrzostwo, może nam za to zastąpić nieco walka o utrzymanie. Po walkowerze dla Fit-Morning Gredaru Brzeg i porażce AZS-u UW DARKOMP Wilanów, różnica miedzy obiema drużynami zmalał do czterech oczek. Biorąc pod uwagę, że w najbliższe kolejce zespoły te spotkają się ze sobą, szykuje się nam bitwa na noże.

W pozostałych spotkaniach Red Dragons Pniewy podtrzymało dobrą formę i wygrało z AZS-em UŚ Katowice 5:1, zaś punktami podzielili się gracze FC Reiter Toruń i Clearexu Chorzów, którzy zremisowali 4:4.

Komplet wyników 26. kolejki STATSCORE Futsal Ekstraklasy

FC Reiter Toruń – Clearex Chorzów 4:4 (1:3)

Bramki: Maksymilian Lewandowski (13), Patryk Szczepaniak (23, 34), Mateusz Waszak (40) – Adam Wędzony (9), Przemysław Dewucki (18), Mikołaj Zastawnik (20), Sebastian Brocki (31).

Red Devils Chojnice – AZS UW DARKOMP Wilanów 4:3 (2:1)

Bramki: Mykyta Storożuk (2, 37), Álex Arriazu (17), Robert Świtoń (28) – Norbert Dregier (1), Maciej Pikiewicz (34, 40).

Rekord Bielsko-Biała – Piast Gliwice 5:3 (3:1)

Bramki: Michał Widuch (6 s.), Michał Marek (8, 40), Paweł Budniak (20), Michał Kubik (35) – Rafał Franz (11), Marek Bugański (35), Allyson (39).

Team Lebork – Constract Lubawa 4:2 (2:1)

Bramki: Mateusz Madziąg (15, 39), Andre Luiz (17), Dominik Depta (30) – Pedrinho (15), Jakub Raszkowski (39).

Red Dragons Pniewy – AZS UŚ Katowice 5:1 (2:0)

Bramki: Piotr Błaszyk (17), Mateusz Kostecki (19, 29), Andrey Baklanov (33), Nukri Tchumburidze (40) – Robert Gładczak (40).

MOKS Słoneczny Stok Białystok – GI Malepszy Futsal Leszno 1:1 (rozegrano 27.02)

Fit-Morning Gredar Team Brzeg – Gatta Active Zduńska Wola 5:0 (walkower)

Acana Orzeł Jelcz-Laskowice – Dreman Opole Komprachcice (przełożono na 22.04)

Pauza: P.A. Nova Gliwice


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV
OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W STS TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *