Stan zdrowia Christiana Eriksena jest stabilny. Mecz zostanie wznowiony

Christian Eriksen podczas meczu Dania-Finlandia w fazie grupowej mistrzostw Europy padł na murawę bez wcześniejszego kontaktu z przeciwnikiem. Pomocnik został od razu przewieziony do szpitala. Stan zdrowia 29-latka jest stabilny. Mecz zostanie wznowiony o 20:30.

Do tragicznej sytuacji doszło pod koniec pierwszej połowy spotkania między Danią a Finlandią. Christian Eriksen przewrócił się obok linii bocznej boiska. Na murawę wkroczyli ratownicy medyczni, którzy od razu zaczęli udzielać pomocy zawodnikowi Interu Mediolan. Potrzebna była reanimacja. Pomocnik został przewieziony do szpitala, gdzie udało się ustabilizować jego stan zdrowia. Według informacji podanych przez agenta Eriksena Duńczyk odzyskał przytomność, może rozmawiać oraz się poruszać.

Jeżeli chodzi o samo spotkanie, to zostało ono przerwane. Jednak UEFA podała informacje o wznowieniu meczu o 20:30. Według ogólnoświatowej federacji taka decyzja zapadła po rozmowach z zarówno duńskimi jak i fińskimi piłkarzami.