Sprzeczne informacje ws. transferu Nemanji Maticia. Włoscy dziennikarze dementują najnowsze doniesienia


Według “Daily Star” Nemanja Matić po zakończeniu trwającego sezonu przeniesie się do Juventusu. Informacja ta jednak z godziny na godzinę wydaje się coraz mniej prawdziwa, gdyż jest ona dementowana przez Włochów.

Przygoda Nemanji Maticia na Old Trafford już wkrótce dobiegnie końca. Kontrakt Serba z klubem wygasa 30 czerwca 2023 roku, a obie strony zdecydowały o nieprzedłużaniu współpracy. Zawodnik poinformował fanów o swojej decyzji za pośrednictwem Instagrama kilka tygodni temu.

Biorąc pod uwagę wiek zawodnika można by uznać, że Matić zamierza wypełnić kontrakt, ale tak się jednak najprawdopodobniej nie stanie. Doświadczony pomocnik chce zmienić klub już tego lata, aby móc pojechać z reprezentacją Serbii na Mistrzostwa Świata w Katarze. Do osiągnięcia tego celu potrzebuje większej ilości minut od tej, którą dostaje w Manchesterze United.

Wczoraj informację o zainteresowaniu Maticiem ze strony Juventusu podał angielski “Daily Star”. “Stara Dama” ma być już po wstępnych rozmowach z zawodnikiem. Włosi zaoferowali rzekomo 33-latkowi niemałe wynagrodzenie. Mowa tutaj o 12 milionach euro za sam podpis oraz o pensji wynoszącej 5,5 milionów.

Wieści te są już jednak dementowane przez znanych włoskich dziennikarzy. Nicolo Schira oraz Romeo Agresti są zgodni: Juventus nigdy nie był zainteresowany Maticiem. Turyńczycy skupią się na sprowadzaniu zawodników zdecydowanie młodszych, którzy zarówno teraz, jak i w przyszłości będą stanowić o sile drużyny.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.