Spotkanie Joana Laporty z Leo Messim

Laporta i Messi

twitter: JoanLaportaFCB

Wczoraj zagraniczne media wyłapały, że Jorge Messi przyleciał do Barcelony. Może to oznaczać, że negocjacje w sprawie kontraktu Leo zostaną niedługo rozpoczęte. Dzisiaj Mundo Deportivo wypuściło kolejną informację dotyczącą sytuacji Messiego w klubie.

Dziennik informuje, że tuż po tym jak Laporta objął władze w Barcelonie, udał się on na kolację z Leo Messim. Prezydent Barcy już na samym początku zaznaczył, że pozostanie Argentyńczyka w klubie jest jednym z jego priorytetów – co ważne, od razu zabrał się do pracy.

W momencie, kiedy obaj panowie spotkali się ze sobą, na wspomnianej kolacji, Laporta miał już mniej więcej pojęcie o sytuacji finansowej klubu, jednak bez szczegółów. Joan Laporta odwołał się do odczuć Leo Messiego, zapewniając go, że jego miejsce w Barcelonie i nigdzie nie będzie mu lepiej niż właśnie tutaj. Oprócz tego obiecał, że przygotuje taką propozycję wynagrodzenia, która byłaby zgodna z możliwościami ekonomicznymi Blaugrany.

Natomiast projekt sportowy ma zapewnić 33-latkowi rywalizacje na najwyższym poziomie, która byłaby wstanie przygotować go w pełni na mundial w Katarze. Później Messi mógłby odejść do do MLS i zostać ambasadorem klubu. Dzięki temu mógłby odzyskać część pieniędzy, których nie zarobiłby przy obniżonej pensji – mówi się, że ma ona zostać obniżona o ponad 50 procent.

Zdaniem Mundo Deportivo, zawodnik przyszedł na spotkanie z Laportą przekonany, że w raz z wygaśnięciem kontraktu opuści szeregi Dumy Katalonii, jednak wyszedł z wieloma wątpliwościami. Przy czym nie wykluczył ponownego przemyślenia swojego stanowiska.

Od momentu spotkania w klubie wiele się zmieniło. Drużyn świetnie prezentowała się na boisku, dzięki czemu wróciła o walkę do mistrzostwa. Oprócz tego Barca pokonała w miniony weekend Athletic 4:0, w finale Pucharu Króla. Jednak wszyscy dobrze zdają sobie sprawę, że ambicją Leo jest ponowne wygranie Ligi Mistrzów – po raz pierwszy od 2015 roku. Laporta musi go przekonać, że może to zrobić właśnie na Camp Nou.


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *