Sporting z oświadczeniem: To hańba dla portugalskiego futbolu

sporting.pt

Obecny mistrz Portugalii odniósł się w oficjalnym oświadczeniu do wczorajszych wydarzeń w spotkaniu ligowym pomiędzy Belenenses i Benfiką. Krytycznie skomentował wydarzenia, do których doszło.

Wczorajszego dnia w lidze portugalskiej miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Drużyna Belenenses, która podejmowała na wyjeździe Benfikę wyszła na murawę w składzie dziewięcioosobowym. Większość zawodników pochodziła z drużyn juniorskich, dwóch graczy z pola było nominalnymi bramkarzami. Powodem takiej sytuacji była duża liczba przypadków koronawirusa w zespole gospodarzy.

Mecz został zakończony tuż po wznowieniu drugiej połowy, przy wyniku 7:0 dla gości. Jeden z zawodników Belenenses dostał urazu, przez co klub nie miał wystarczającej liczby zawodników, by kontynuować to nierówne starcie.

Całe spotkanie wywołało burzliwe rozmowy, o sensie rozgrywania takiego meczu. Gospodarze chcieli stawić się na boisku, ponieważ regulamin ligi portugalskiej mówi, że brak przystąpienia równa się odjęciem punktów. Minusowe oczka zdecydowanie nie pomogłyby drużynie, gdyż na ten moment jest w strefie spadkowej. Musieli więc się ratować.

Całą sytuację skomentował obecny mistrz ligi portugalskiej – Sporting. W swoim oświadczeniu krytycznie odniósł się do całego wydarzenia.

– Nie potrafimy skomentować tego, co wydarzyło się na Estádio Nacional. Głębokiej refleksji wszystkich tych, którzy bronią zasad fair-play, wymaga to, co doprowadziło do tego, że taka sytuacja była możliwa. Zasługuje to na uwagę instytucji narodowych najwyższego szczebla i na pewno wzbudzi zainteresowanie za granicami kraju jako kolejny czarny punkt w historii portugalskiej piłki i tak już podejrzewanej o korupcję. Cały portugalski futbol został i kluby, który są jego częścią, poważnie ucierpiały w sobotni wieczór. To, co się dzieje, ma poważne konsekwencje dla wiarygodności ligi i odpowiedzialnej za jej organizację instytucji. Sytuacja nie może lub nie powinna pozostawić nikogo obojętnym. Gdyby tak się stało, portugalska piłka nożna nigdy nie będzie traktowana poważnie. Sporting CP to klub z wartościami i zasadami, których nigdy nie porzuci i uważa, że to, co się stało, to hańba dla portugalskiego futbolu – skomentował klub.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.