Spore wzmocnienie GKS-u Katowice. Nowy obrońca trafił do klubu

www.facebook.com/GKSKatowice


Władze GKS-u Katowice sfinalizowały kolejny letni transfer. Do zespołu trójkolorowych dołączył środkowy obrońca Daniel Tanżyna, który ostatnio występował w Widzewie Łódź. 

Saga transferowa z udziałem Daniela Tanżyny trwała od kilku tygodni, a swojej finalizacji doczekała się w czwartkowy poranek. Środkowy obrońca, który przez ostatnie trzy sezony reprezentował barwy Widzewa Łódź, na zasadzie transferu definitywnego dołączył do GKS-u Katowice. Z ósmym zespołem poprzedniego sezonu pierwszej ligi parafował dwuletni kontrakt.

Jednym z kluczowych założeń na letnie okno transferowe było pozyskanie wartościowego, doświadczonego środkowego obrońcy. Daniel jest od wielu sezonów wiodącym zawodnikiem na tej pozycji w rozgrywkach I ligi, którego bardzo dobrze znamy również z rywalizacji boiskowej. Wpisuje się bardzo dobrze w oczekiwany przez nas profil środkowego obrońcy. Dodatkowo poza walorami piłkarskimi posiada również atuty mające istotne znaczenie dla funkcjonowania zespołu – powiedział Robert Góralczyk, dyrektor sportowy GKS-u Katowice.

32-letni zawodnik łączony był również z przenosinami do beniaminka pierwszej ligi – Ruchu Chorzów. Oferta z Bukowej była jednak korzystniejsza z perspektywy samego piłkarza.

Tanżyna w zakończonym sezonie pierwszej ligi wystąpił w 21 spotkaniach, w których strzelił dwie bramki. Większość meczów rozegrał jednak w 2021 roku. Rundę wiosenną stracił z powodu urazu i późniejszej rehabilitacji.

Pochodzący z Wodzisławia Śląskiego piłkarz w przeszłości grał także w GKS-ie Tychy, Rozwoju Katowice, Miedzi Legnica, Odrze Wodzisław Śląski i Skrze Częstochowa. Dla 32-latka transfer do GKS-u oznacza powrót do Katowic po siedmiu latach przerwy.

GKS Katowice nowy sezon pierwszej ligi rozpocznie od wyjazdowej potyczki z ŁKS-em Łódź. Pierwszy gwizdek sędziego zaplanowano  na sobotę, 16 lipca na godzinę 20:00.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.