Julian Nagelsmann o Sadio Mane: Z łatwością może grać na czterech lub pięciu pozycjach

fcbayern.com


– Od pierwszej chwili byłem zachwycony Sadio Mane. Powiedział, że może sobie wyobrazić siebie na każdej pozycji – skomentował Julian Nagelsmann.

Senegalczyk został w środę zaprezentowany w Bayernie Monachium. Czy to odpowiedź na rozstanie z Robertem Lewandowski, który coraz śmielej w mediach wygłasza chęć rozstania? Bawarczycy zapłacą za byłą gwiazdę The Reds podstawową kwotę 32 mln euro i 9 mln euro w premiach.

30-letni Sadio Mane wywarł pozytywne wrażenie na trenerze Nagelsmannie. – Powiedział dość skromnie, że może sobie wyobrazić siebie na każdej pozycji. Rzadko zdarza się, by w pierwszej rozmowie zawodnik oddał się całkowicie na usługi klubu i trenera. To sprawiło, że nasza chęć podpisania umowy była jeszcze większa – opisuje.

Jesteśmy Bayernem Monachium, zawsze mamy szansę licytować wielkie gwiazdy. Czasami dochodzimy do granic finansowych, zwłaszcza z chłopakami, którzy grają w Anglii. Z Sadio było inaczej, ponieważ bardzo pragnął naszego projektu, klubu i kolegów z drużyny. Byłem zachwycony – dodał.

Potrafi grać na dowolnej pozycji ofensywnej, co jest niezbędne w systemie Nagelsmanna. – Sadio to zawodnik, który z łatwością może grać na czterech lub pięciu pozycjach – a także może zmieniać się podczas meczu – wyjaśnia Niemiec.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.