Southampton remisuje z Manchesterem United na inaugurację kolejki

Twitter Manchester United

Na inaugurację czwartej kolejki Premier League Southampton zremisował z Manchesterem United 1:1. Bramkę dla gospodarzy zdobył Jannik Vestergaard, a dla przyjezdnych Daniel James.

Gospodarze dobrze weszli w mecz, kilkukrotnie podchodząc pod pole karne United, lecz na niewiele się to zdało, bo już w 10. minucie Angus Gunn musiał wyjmować piłkę z siatki. Po ładnej klepce z prawej strony boiska McTominay przetransportował futbolówkę na lewe skrzydło do Daniela Jamesa, ten zmylił Cedrica i potężnym strzałem z kilkunastu metrów strącił pajęczynę z okienka bramki Southampton. Od tej pory to goście dyktowali warunki na boisku, spychając Świętych do głębokiej defensywy. Dopiero na krótko przed przerwą podopieczni Hasenhuettla ponownie doszli do głosu, ale koniec końców nie udało im się nawet oddać celnego strzału na bramkę De Gei.

Po zmianie stron w gospodarzy wstąpiły nowe siły. Grali skuteczniej, bardziej zdecydowanie, dzięki czemu zdołali wyrównać stan rywalizacji. W 58. minucie wybitą po rzucie rożnym piłkę w pole karne ponownie dośrodkował Danso, a Vestergaard głową skierował ją do siatki. Zapał Bednarka i spółki ostudziła dopiero druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla asystenta przy golu Duńczyka, który zupełnie bez sensu sfaulował McTominaya, osłabiając tym samym swoją drużynę. Pozytywny wpływ na poczynania Czerwonych Diabłów miało także wejście Nemanji Maticia za Andreasa Pereirę, dzięki czemu Paul Pogba przesunął się wyżej i bezpośrednio odpowiadał za uruchamianie napastników. Manchester United próbował wielu dośrodkowań, jednak solidnie dysponowany Angus Gunn oraz obrońcy nie dopuścili do straty gola i mecz ostatecznie zakończył się remisem.

31.08.2018, 4. Kolejka Premier League, St. Mary’s Stadium

Southampton – Manchester United 1:1 (0:1)
58’ Vestergaard – 10’ James

Southampton:  Gunn – Cedric, Vestergaard, Bednarek, Danso – Boufal (71’ Armstrong), Hojbjerg, Romeu, Ward-Prowse, – Adams (62’ Long), Ings (77’ Yoshida)

Manchester United: De Gea – Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Young, Pogba, McTominay (82’ Greenwood), Pereira (68’ Lingard), Mata (68’ Matić), Rashford, James

Żółte kartki: Danso, Armstrong (Southampton); Maguire, Young (United)

Czerwone kartki: Danso (Southampton)

Sędzia: Mike Dean