PKO Ekstraklasa: Wisła Płock minimalnie lepsza od ŁKS-u

Stadion Wisła Płock / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W pierwszym sobotnim spotkaniu PKO Ekstraklasy, Wisła Płock zwyciężyła na własnym boisku z ŁKS-em Łódź (2:1). Bramki dla gospodarzy zdobyli Grzegorz Kuświk oraz Giorgi Merebaszwili. Jedyną bramkę dla ŁKS-u zdobył  Łukasz Sekulski.

Mecz rozpoczął się fenomenalnie dla gospodarzy. Po rzucie rożnym, już w trzeciej minucie na listę strzelców wpisał się Grzegorz Kuświk. Pierwsze minuty przebiegały zdecydowanie pod dyktando piłkarzy Wisły Płock. ŁKS zaczął bardzo słabo, piłkarze popełniali głupie błędy, a w grę gości wkradło się wiele nerwowości. W 14 minucie pierwszą groźną sytuację mieli łodzianie. Najpierw po podaniu Sekulskiego uderzał Ramirez, ale z jego uderzeniem doskonale poradził sobie Dahne. Po chwili dobitki próbował Kalinkowski, ale jego strzał został zablokowany. Trzy minuty później zza pola karnego uderzał Patryk Bryła. Dahne w kuriozalny sposób wypuścił piłkę z rąk, a z prezentu niemieckiego bramkarza skorzystał Łukasz Sekulski. Tym samym w 18 minucie mieliśmy wynik remisowy. W 38 minucie spotkania za plecy obrońców wybiegł Grzegorz Kuświk, lecz upadł po kontakcie z jednym z defensorów. Sędzia Jakubik po głębszej analizie systemem VAR nie zdecydował się podyktować rzutu karnego. Pod koniec pierwszej połowy z rzutu wolnego uderzał Dominik Furman, ale piłka trafiła w słupek.

Początek drugiej połowy to był  jeden wielki chaos, obie drużyny nie mogły wypracować sobie przewagi, a sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo. Kiedy nikt nie spodziewał się, że w tym meczu zobaczymy jeszcze jakieś bramki, w 75 minucie spotkania Giorgi Merebashwili dopadł do piłki przed polem karnym, oddał niezwykle precyzyjne uderzenie i dał prowadzenie Nafciarzom. Końcówka spotkania należała do Ełkaesiaków, ale cały czas brakowało dokładności. Gospodarzom udało się utrzymać prowadzenie do ostatniego gwizdka.

31.08.2019, 7. kolejka PKO Ekstraklasy, Stadion Kazimierza Górskiego (Płock)

Wisła Płock – ŁKS Łódź 2:1 (1:1)

Grzegorz Kuświk 3′, Łukasz Sekulski 18′, Giorgi Merebaszwili  75′

Wisła: Thomas Dähne – Cezary Stefańczyk, Jarosław Fojut, Alan Uryga, Damian Michalski (Piotr Tomasik 82′) – Damian Rasak (Maciej Ambrosiewicz 76′), Dominik Furman – Ricardinho, Mateusz Szwoch, Giorgi Merebaszwili – Grzegorz Kuświk (Suad Sahiti 71′)

ŁKS: Michał Kołba – Jan Grzesik, Jan Sobociński, Kamil Juraszek, Kamil Rozmus – Łukasz Piątek, Ricardo Guimaraes (Maciej Wolski 77′), Bartłomiej Kalinkowski (Rafał Kujawa 79′) – Patryk Bryła (Ruis Lopez Pirulo 67′), Łukasz Sekulski, Dani Ramirez

Żółte kartki: Damian Rasak – Kamil Juraszek Ricardo Guimaraes, Jan Sobociński

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce)