Sousa o Grosickim: To nie była łatwa decyzja

źródło: youtube.com/laczynaspilka

W trakcie konferencji prasowej Paulo Sousa ujawnił listę dwudziestu sześciu piłkarzy, którzy będą reprezentować Polskę na Euro 2020. Podczas wspomnianego wydarzenia poruszono temat umieszczenia Kamila Grosickiego oraz Sebastiana Szymańskiego na liście rezerwowej, a także powołaniach Kownackiego, Linetty’ego czy Puchacza.

Kamil Grosicki:

– Proszę mi wierzyć, że to nie była łatwa decyzja. Emocje odstawiłem na boczny tor i skupiłem się tylko na tym, co jest dla nas najważniejsze, czyli wkładzie, jaki mogą wnieść poszczególni zawodnicy.

Lista rezerwowych:

– Nasi zawodnicy muszą być gotowi i utrzymywać się w pełnej sprawności fizycznej. Jeżeli będzie taka potrzeba – możemy taką osobę powołać do zespołu. Wybrałem zawodników z różnych pozycji. Przez pierwszych dziesięć dni nie będzie z nami Roberta Gumnego.

Tomasz Kędziora i Karol Linetty:

– Tomasz Kędziora gra regularnie w Dynamo Kijów. Wcześniej nie otrzymał powołania, ponieważ chcieliśmy iść w innym kierunku. Nie potrzebowaliśmy piłkarza o jego charakterystyce. Mamy inną strategię na każdy mecz, ale turniej potrwa długo, więc to bardzo istotne, aby posiadać jak największą ilość graczy prezentujących wysoką jakość. W marcu Karol zaraził się koronawirusem, więc to nie był właściwy moment, aby go powołać. Teraz jego doświadczenie oraz umiejętności mogą dać nam ciekawą alternatywę w środku pola. Potrzebujemy go na Euro. – zakończył szkoleniowiec reprezentacji Polski.


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *