Son bohaterem Tottenhamu

Son

W pierwszym meczu 1/4 Ligi Mistrzów Tottenham Hotspur pokonał Manchester City 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa w 78. minucie zdobył Son.

Pierwszy mecz ćwierćfinału Ligi Mistrzów między Tottenhamem a Manchesterem City odbywał się na White Hart Lane. Popularne ,,Koguty’’ wróciły już na swój domowy stadion White Hart Lane w lidze i wygrali 2:0 z Crystal Palace. Tym razem odnowiony stadion gościł Ligę Mistrzów. Pep Guardiola zaskoczył swoimi wyborami przede wszystkim kibiców, ale i przeciwny zespół. Nikt nie mógł się spodziewać, że tylko na ławce usiądzie De Bryune i Sane. Na kartki w drużynie gospodarzy musieli uważać Son i Alderweired, w drużynie gości zaś zagrożeni byli Otamendi i Aguero.

W pierwszej połowie oglądaliśmy ciekawe widowisko pod względem intensywności. Gorzej było z jakością piłkarską , ale wynikało to pewnie z tego, że żadna drużyna nie chciała stracić bramki jako pierwsza  W dobrej sytuacji znalazł się Kane, który szukał strzału w dłuższy róg, ale Ederson wyciągnął się i odbił piłkę. Jednak najlepszą sytuację do zdobycia bramki zmarnowali goście, a konkretnie Aguero. W 11. minucie po zagraniu piłki ręką w polu karnym i konsultacji VAR sędzia zdecydował się podyktować rzut karny. Do piłki podszedł właśnie Argentyńczyk, Lloris jednak wyczuł intencję strzelającego i obronił strzał. W końcówce pierwszej połowy gospodarze mieli rzut wolny blisko pola karnego przeciwnika. Na uderzenie zdecydował się Rose, strzał był w środek bramki i Ederson nie miał problemów ze złapaniem piłkę.

Przez większą część drugiej połowy to goście z Manchesteru przeważali nie można było mieć co do tego wątpliwości. Nic z tego jednak nie wynikało, bo Tottenham się dobrze bronił. W 78. minucie stadion oszalał z radości. Podanie Eriksena do Sona, Koreańczyk poradził sobie z obrońcą i oddał strzał pokonując Edersona.  Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i Tottenham wygrał z Manchesterem City 1:0. Rewanż 17 kwietnia 2019 w Manchesterze.