PKO Ekstraklasa: Słoweński duet rozbija ŁKS

Zagłębie Lubin / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Na zakończenie 10. kolejki PKO Ekstraklasy Zagłębie Lubin bardzo pewnie pokonało 3:1 ŁKS Łódź. Beniaminka pogrążył duet piłkarzy ze Słowenii – Damjan Bohar i Saša Živec. Ten pierwszy strzelił dwie bramki, a Živec dołożył jednego gola. Podopieczni Kazimierza Moskala odpowiedzieli jedynie trafieniem Piotra Pyrdoła.

Wynik raczej nie będzie o tym przekonywał, ale ŁKS w pierwszych minutach spotkania grała bardzo fajny, odważny futbol, kilkukrotnie zmuszając Dominika Hładuna do interwencji. Szczególnie podobać się mogła postawa Michała Trąbki, który oddał dwa świetne strzały zza pola karnego. Jeden z nich zatrzymał się na poprzeczce bramki gospodarzy. Prócz Trąbki, szczęścia zza pola karnego próbował Dragoljub Srnić – z takim samym efektem.

Jeżeli powiemy, że Łodzianie grali przyzwoicie, to trzeba jednocześnie zauważyć, że gospodarze spisywali się co najmniej bardzo dobrze. Po dwudziestu minutach piłkarze prowadzeni od 16 września przez Słowaka Martinę Martin Ševele prowadzili 2:0. Najpierw, w 16. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Filipa Starzyńskiego piłka odbiła się od słupka, a do bramki dobił ją Damjan Bohar. Cztery minuty później po świetnej asyście Bartosza Kopacza wynik spotkania podwyższył drugi Słoweniec Saša Živec.

ŁKS w ofensywie jeszcze się starał, co obrazuje między innymi strzał z dystansu Łukasza Piątka. W defensywie dyspozycja podopiecznych Kazimierza Moskala wyglądała katastrofalnie. Gdyby nie dobra dyspozycja Arkadiusza Malarza i doza niedokładności gospodarzy, to wynik tego spotkania już do przerwy mógł być zdecydowanie wyższy.

W przerwie Kazimierz Moskal dokonał jednej zmiany – za Dragoljub Srnicia wszedł Piotr Pyrdoł. Była to bardzo dobra decyzja, bo Pyrdoł cztery minuty po wejściu na boisko wykorzystał błąd Sašy Balicia i strzelił kontaktową bramkę. Plany przyjezdnych kolejny raz posypała fatalnie dysponowana linia obronna. W 57. minucie po stracie Jana Sobocińskiego Patryk Szysz ograł rywala i dograł do świetnie ustawionego Bohara, który bardzo pewnie pokonał Malarza po raz drugi. Po trzecim trafieniu dla gospodarzy poziom meczu nieco spadł, przez co nie oglądaliśmy już więcej bramek.

30 września 2019, 10. kolejka PKO Ekstraklasy, Lubin (Stadion Zagłębia), Widzów: 4 155

Zagłębie Lubin – ŁKS Łódź 3:1 (2:0)

Damjan Bohar 16, 57, Saša Živec 20 – Piotr Pyrdoł 50

Zagłębie: Dominik Hładun – Alan Czerwiński, Bartosz Kopacz, Ľubomír Guldan, Saša Balić (Damian Oko 53′) – Saša Živec, Jakub Tosik, Bartosz Slisz, Filip Starzyński (Łukasz Poręba 90′), Damjan Bohar – Patryk Szysz (Rok Sirk 78′).

ŁKS: Arkadiusz Malarz – Jan Grzesik, Maksymilian Rozwandowicz, Jan Sobociński, Artur Bogusz – Dani Ramírez, Dragoljub Srnić (Piotr Pyrdoł 46′), Łukasz Piątek (Pirulo 73′), Ricardo Guima, Michał Trąbka – Rafał Kujawa.

Żółte kartki: Ramírez, Ricardo Guima.

Sędzia: Daniel Stefański.