Śląsko-zagłębiowskie derby dla GKS-u

W meczu 29. kolejki Nice I Ligi GKS Katowice pokonał Zagłębie Sosnowiec 1:0. Jedyną bramkę dośrodkowaniem zdobył Adrian Błąd.

Na początku meczu praktycznie nic się nie działo, pierwsze uderzenie kibice zobaczyli w 16. minucie. Konrad Wrzesiński strzelił jednak, wysoko w trybuny. Kolejne uderzenie także było ze strony Zagłębia. Nuno Malheiro minął dwóch obrońców GKS-u, huknął z dystansu tuż obok bramki Mateusza Abramowicza. Pierwszy strzał gospodarze oddali w 38. minucie. Mariusz Kamiński w dużym zamieszaniu strzeli tuż obok bramki Dawida Kuchty. Do przerwy GKS remisował z Zagłębiem 0:0.

Na początku drugiej połowy lepiej wyglądała gra GKS-u, który w 52. minucie grał z przewagą jednego zawodnika. Andreja Prokić wyszedł sam na sam z Dawidem Kudłą, sfaulował go Bartłomiej Babiarz i sędzia Artur Aluszyk pokazał mu czerwoną kartkę. Z rzutu wolnego nic nie wyszło bo Adrian Błąd strzelił w mur. Gospodarze w końcu wykorzystali przewagę. Adrian Błąd dośrodkował w szesnastkę, nikt tam nie zamknął akcji, ale gracz GKS-u miał na tyle dużo szczęścia, że piłka po tym dograniu wpadła do siatki i podopieczni Jacka Paszulewicza wyszli na prowadzenie.

Blisko bramki wyrównującej było po strzale Vamary Sanogo, z którym jednak dobrze poradził sobie Mateusz Abramowicz. Ostatecznie GKS pokonał Zagłębie Sosnowiec 1:0.