LaLiga: Remis Sevilli z Barceloną

WhazupNaija

Dziś na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán Sevilla podejmowała Barcelonę. Wielu z nas już myślało oglądając ten mecz, że goście po raz pierwszy w tym sezonie ligowym poniosą porażkę. Gospodarze do 80. minuty prowadzili 2:0. Blaugrana jednak pokazała charakter i w końcówce zdobyła dwa gole dające remis w hicie kolejki. Grę Barcy odmienił Messi, który wszedł z ławki w drugiej połowie.

Od pierwszych minut obie drużyny zaczęły grać według planu, jaki ustalili im trenerzy – Vincenzo Montella dla gospodarzy, zaś  Ernesto Valverde dla gości. Najlepszą okazję na gola mieli kolejno Correa dla Sevilli – minimalnie niecelny strzał głową obok lewego słupka – i Luis Suárez dla Barcy – strzał zza pola karnego, również niecelny. Goście mieli niemały problem w kreowaniu akcji, widoczna tu była nieobecność dwóch kluczowych graczy, a więc Leo Messiego oraz Sergio Busquetsa. Również zachowania w defensywie były nieco inne niż we wcześniejszych meczach. Można wysnuć wniosek, że przerwa reprezentacyjna lekko wytrąciła przyjezdnych z rytmu, a Sevilla konsekwentnie do wykorzystała. Joaquín Correa otrzymał piłkę, którą po kilku sekundach zagrał do niepilnowanego Franco Vázqueza, ten pewnie pokonał Ter Stegena. Przed przerwą mógł wyrównać Samuel Umtidi, lecz nie trafił w światło bramki. Do przerwy 1:0.

Drugą połowę lepiej zaczęli gracze Sevilli, już w 50. minucie gola na 2:0 zdobył Luis Muriel. Wykorzystał on złe wybicie piłki przez niemieckiego golkipera i posłał futbolówkę przy lewym słupku. Kilka chwil później gospodarze mogli prowadzić różnicą trzech bramek, lecz w sytuacji ,,sam na sam” Jesús Navas minął bramkarza, oddał strzał w światło bramki, lecz z interwencją zdążył Umtidi. Po tej akcji na boisku zameldował się Messi i Barcelona od razu włączyła wyższy bieg. Pomimo mnogości okazji, gola kontaktowego udało się zdobyć dopiero w 88. minucie za sprawą Luisa Suáreza. Niespodziewanie równo 54. sekundy później w Sewilli był już remis. Wszystko za sprawą Messiego. Bo kapitalnym meczu Sevilla ostatecznie podzieliła się punktami z Barceloną.

31.03.2018, 30. kolejka LaLiga Santander, Estadio Ramón Sánchez Pizjuán, Sewilla

Sevilla FC – FC Barcelona 2:2 (1:0)

Franco Vázquez 36′, Luis Muriel 50′ – Luis Suárez 88′, Leo Messi 89′

Sevilla: Sergio Rico – Gabriel Mercado(Miguel Layún 46′), Clément Lenglet, Simon Kjær, Sergio Escudero – Éver Banega, Steven N’Zonzi – Jesús Navas(Nolito 81′), Franco Vázquez, Joaquín Correa(Guido Pizarro 72′) – Luis Muriel

Barcelona: Marc-André ter Stegen – Sergi Roberto, Samuel Umtidi, Gerard Piqué, Jordi Alba – Paulinho(Denis Suárez 77′), Ivan Rakitić, Andrés Iniesta(Paco Alcácer 81′) – Coutinho, Ousmane Dembélé(Lionel Messi 58′), Luis Suárez

Żółte kartki: Gabriel Mercado, Sergio Rico

Sędzia: José Luis González González