Twitter

Prowadzeni przez Vladimira Petkovica Szwajcarzy, ograli debiutującą na ME Albanię 1:0. Bramkę dla Szwajcarii zdobył Felix Schar.

Mecz toczył się w bardzo żywej atmosferze i nie obyło się bez kontrowersji. Jedyną bramkę w spotkaniu zdobył w piątej minucie, środkowy obrońca Szwajcarii Felix Schar, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Od 36 minuty, Albańczycy musieli radzić sobie w dziesięciu, bo dwie żółte kartki zarobił kapitan, Lorik Cana. Mimo wszystko Albania wcale nie odstępowała od rywali i wiele razy stwarzała groźne sytuacje. Bohaterem meczu był bramkarz, Etrit Berisha, który obronił Albanii wiele sytuacji sam na sam.

Albania – Szwajcaria 0:1 (0:1)