Skromna wygrana Manchesteru United z Leicester City

Twitter Manchester United

Manchester United pokonał na własnym stadionie Leicester City 1:0 w piątej kolejce Premier League. Jedyną bramkę dla gospodarzy zdobył Marcus Rashford po uderzeniu z rzutu karnego.

Obie drużyny zaliczyły dosyć intensywne wejście w mecz, bo już na samym początku spotkania Andreas Pereira stworzył poważne zagrożenie z rzutu wolnego, na co chwilę później Leicester odpowiedział kontrą, w której po błędzie Lindelofa Maddison był bliski pokonania De Gei. Na otwarcie wyniku nie musieliśmy jednak długo czekać. Już w 7. minucie Soyuncu sfaulował w szesnastce Marcusa Rashforda, a ten z zimną krwią zamienił karnego na gola. Po tym trafieniu dynamika rozgrywki znacząco spadła i właściwie na wyróżnienie zasługują tylko strzał z dystansu Chilwella oraz nieczyste uderzenie z bliskiej odległości Chodhury’ego. W pierwszej połowie na boisku panował chaos, co przełożyło się na niewielką ilość dogodnych sytuacji strzeleckich.

Po zmianie stron zawodnicy co prawda podkręcili nieco tempo, ale dalej brakowało jakichkolwiek konkretów i zarówno Schmeichel, jak i De Gea mieli niewiele pracy. Mało widoczni byli także piłkarze, którzy w największym stopniu powinni odpowiadać za zdobywanie goli – Marcus Rashford oraz Jamie Vardy. Temu pierwszemu trzeba mimo wszystko oddać, iż w drugiej połowie był najbliższy zmiany rezultatu, trafiając w spojenie z rzutu wolnego.

Dzięki zwycięstwu Manchester United znajduje się na czwartym miejscu w tabeli z dorobkiem ośmiu punktów i stratą siedmiu do lidera z Liverpoolu. Leicester natomiast okupuje piątą lokatę mając taką samą liczbę oczek, jak ich dzisiejszy rywal.