Skowronek: Raków niekoniecznie chce długo posiadać piłkę

wisla.krakow.pl

Sensacyjny lider PKO Ekstraklasy – Raków Częstochowa będzie niedzielnym rywalem krakowskiej Wisły. – To jest drużyna, która niekoniecznie chce długo posiadać piłkę, ale bardzo dobrze wygląda w fazach przejściowych, jest tam bardzo skuteczna – uważa Artur Skowronek.

Oczywiście, wirus tak do końca nas nie opuszcza, ale jest zdecydowanie lepiej w porównaniu do poprzednich kolejek i nasze pole manewru rośnie – zaczął trener piątkową konferencję. – Myślę, że w tej sytuacji, która teraz panuje, problemy kadrowe mają wszystkie drużyny i nie ma co się rozwodzić na ten temat. Trzeba się do tego dopasować i szukać optymistycznych rzeczy w treningu. Pomimo tego, że proces treningowy jest trochę rozchwiany, to staramy się rozwijać naszą taktykę, szukać w nim tempa, powtarzalności, nawyków i zgrania naszych chłopaków. Myślę, że to będzie najważniejsza sprawa, jeśli myślimy o wygranej w Bełchatowie, przerwaniu tej serii – dodał.

Przeciwko Rakowowi nie wystąpi Felicio Brown Forbes przez zapisy w kontrakcie. Kostarykanin do niedawna był napastnik klubu z Częstochowy. Na szpicy w tej sytuacji wystąpi Jean Carlos. – Generalnie grając w tej strefie blisko napastnika czy jako nominalny napastnik, daje dużo drużynie i oczywiście stanowi jedną z opcji na ten mecz. Olek jest w pełnym treningu, w procesie treningowym jest też Fatos, tak więc pole manewru na mecz z Rakowem nie jest małe – wymienia.

Nie ma zespołu, który by nie odczuł skutków Covid-19 i ciągła rotacja składem nie pomaga stabilizacji. – Dostaliśmy trochę więcej czasu i mogliśmy poszukać więcej tych fragmentów gry, myśląc o tym, by piłkarze starali się podejmować jak najlepsze decyzje w momentach atakowania w treningu i przekładali to na spotkania ligowe. Cieszę się, że to się rozwija, nabiera dużego tempa, że tej skuteczności jest coraz więcej. Jestem głęboko przekonany, że jak w treningu, tak w meczu i wierzę, że to potwierdzimy, kreując w tym meczu sytuacje, a co najważniejsze skutecznie je wykańczając – zakończył Skowronek.

źródło: wisla.krakow.pl / własne


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *