Skowronek: Ostatni okres dobrze wykorzystaliśmy i idziemy w odpowiednim kierunku

wisla.krakow.pl

– W naszej drużynie z urazem zmaga się tylko Olek Buksa, który wrócił ze zgrupowania z urazem stopy i nie będzie brany pod uwagę na mecz z Stalą Mielec – mówi Artur Skowronek.

W niedzielę krakowska Wisła pojedzie do Mielca. Jak każdy beniaminek, tak też Stal zapłaciła frycowe. Drużyna Dariusza Skrzypczaka sięgnęła po jedyne zwycięstwo z Piastem Gliwice (3:2). To będzie szczególne starcie dla Artura Skowronka, bo przed objęciem “Białej Gwiazdy”, procował wówczas w pierwszoligowcu. – Ten zespół się zmienił od czasu, kiedy tam pracowałem. Zostało jednak kilku chłopaków, którzy stanowią o sile tej drużyny. Oczywiście znam ich umiejętności, które są wysokie, co pomogło im awansować. Analizowaliśmy grę Stali i myślę, że jesteśmy odpowiednio przygotowani do niedzielnego spotkania – skomentował.

– Stal jest dobrze zorganizowaną drużyną. Przede wszystkim w niskiej obronie, co powoduje, że jest dużo przestrzeni po przechwycie. Drużyna z Mielca posiada mocne strony, które niewątpliwie stara się wykorzystywać. Prostopadłe podania, a także stałe fragmenty gry, gdzie dużo zawodników jest zaangażowanych. Mielczanie dysponują także mocną drugą linię, mając w swoich szeregach takich zawodników, jak Forsell, Domański czy Tomasiewicz – dodał.

– Wszyscy wiemy, jak wygląda sytuacja zarówno w kraju, jak i na świecie i też wpływa na sport. W naszej drużynie z urazem zmaga się tylko Olek Buksa, który wrócił ze zgrupowania z urazem stopy i nie będzie brany pod uwagę na mecz z Stalą Mielec – skwitował.

Krakowianie obok drużyny z Gliwic czeka na premierową wygraną w lidze. – W drużynie jest jednak duża mobilizacja. Cały czas udoskonalamy naszą taktykę i pomimo różnych przeciwności piłkarze chcą wracać do gry i ponownie stanąć do boiskowej rywalizacji. Ostatni okres dobrze wykorzystaliśmy i idziemy w odpowiednim kierunku, co pokazało spotkanie z Górnikiem, gdzie zaprezentowaliśmy się z dobrej strony. W piłce potrzebny jest jednak czas i myślę, że był on tej drużynie potrzebny – podkreślił Skowronek.

źródło: wisla.krakow.pl / własne


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.