Oficjalnie: Santos FC zawiesił umowę z Robinho

express.co.uk


Santos FC i Robinho zdecydowali w piątek o zawieszeniu umowy, po tym, jak sponsorzy podobno zagrozili zerwaniem kontraktów z klubem.

– Za obopólną zgodą, Santos FC i Robinho zdecydowali o zawieszeniu kontraktu podpisanego 10 października, aby zawodnik mógł skupić się wyłącznie na swojej obronie we Włoszech – podał klub w oświadczeniu opublikowanym na Twitterze.

Najpierw kibice, a następnie sponsorzy wyrazili oburzenie, gdy brazylijski zespół sprowadził Robinho, którego oskarża się o zbiorowy gwałt w 2013 roku, który miał miejsce w Mediolanie. Robinho został uznany winnym gwałtu w 2017 roku i skazany na dziewięć lat więzienia.

Piłkarz złożył apelację i sprawa nie jest zakończona. – Zapewniam kibiców Santosu, że udowodnię wam swoją niewinność powiedział wyraźnie zaniepokojony Brazylijczyk. Sponsorzy zapowiedzieli wycofanie się ze wspierania utytułowanego klubu. Robinho miał otrzymywać symboliczną pensję – około 1000 tysiąca złotych. 36-latek największe sukcesy święcił w Realu Madryt i Milanie, z którymi wygrał mistrzostwa La Liga i Serie A.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.