Skowronek: Można zauważyć, że Warta jest zespołem zdyscyplinowanym

wisla.krakow.pl

– Warta gra u siebie, do tej pory jeszcze nie wygrała, więc na pewno będzie chciała to zmienić. Możemy spodziewać się wysokiego pressingu i musimy także pod tą presją reagować – mówi Artur Skowronek.

„Biała Gwiazda” w sobotę zmierzy się na wyjeździe z Wartą Poznań. Obie drużyny mają po dziesięć punktów i można spodziewać się wyrównanej rywalizacji. – Myślę, że przede wszystkim w solidności, pracy zespołowej, która przeradza się w punktowanie. Największa różnica to oczywiście to, że zdobyli do tej pory 10 punktów. Co prawda, bramek strzelonych nie mają tak dużo, bo sześć, ale stracili mało goli – dziewięć. To pokazuje, że jeżeli przegrywają spotkania to różnicą jednego trafienia, przez co można zauważyć, że są bardzo zdyscyplinowani, że wiedzą, iż każdy błąd na tym poziomie jest wykorzystywany – opowiada opiekun krakowian.

– Na szczęście przez te dwa tygodnie mogliśmy bardzo dobrze popracować prawie z wszystkimi piłkarzami. Niektórzy mieli potrzebę, żeby pracować jeszcze indywidualnie, ale są w treningu. Felicio wrócił wczoraj, pracował dobrze, na wysokiej intensywności z całą drużyną, a Fatos dołącza do nas dzisiaj. O tych dwóch zawodnikach mamy raporty od sztabów szkoleniowych ich kadr narodowych, wszystko jest monitorowane i wiemy, że jest w porządku. Mogą być brani pod uwagę bardzo mocno w kontekście składu na mecz z Wartą Poznań – dodał.

Dalsza część newsa pod materiałem wideo

Koronawirus całkowicie zmienił przygotowania do meczów. – Myślę, że to jest dzisiaj największy problem, który łączy się z tym, że po 10 dniach kwarantanny po prostu występuje spadek pewnych cech motorycznych. Oczywiście, mam tu na myśli wytrzymałość i to, że ten wirus na każdym z piłkarzy pozostawia inny ślad. To już nie tylko subiektywne odczucia, także obiektywne dane, bo jesteśmy po badaniach, między innymi wytrzymałości, i u tych piłkarzy, którzy wrócili widać spadek niekiedy nawet do 25%. Problem stanowi właśnie szybkie wyrównanie tego, tak, by móc później ocenić uczciwie piłkarza na boisku – zakończył Skowronek.

źródło: wisla.krakow.pl / własne


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.