Skowronek: Daliśmy sygnał sobie, rywalowi i kibicom, że w naszym domu jesteśmy silni

wisla.krakow.pl

– Chcieliśmy być sobą, czyli grać wysokim pressingiem, tym bardziej u siebie. Pragnęliśmy dać sygnał sobie, rywalowi i kibicom, że w naszym domu jesteśmy silni – stwierdził Artur Skowronek po pokonaniu Podbeskidzie Bielsko-Biała (3:0).

Piłkarze “Białej Gwiazdy” wskoczyli na większe obroty i odnieśli drugie z rzędu ligowe zwycięstwo. Chęci zwolnienia szkoleniowca ustały, a do zdrowia wrócili koleni zawodnicy, w tym Jakub Błaszczykowski, który ustalił wynik w Krakowie. – Ten mecz był dla nas bardzo trudny. Szczególnie w pierwszej połowie przeciwnik był bardzo dobrze poukładany i odpowiednio nastawiony do spotkania. Było dużo dyscypliny, wysokiego pressingu, doskoku i to sprawiało nam trudności w tym, żeby grać to, co sobie założyliśmy. Mamy jednak świadomą drużynę, która wie, że pomimo zdobytej bramki należało wprowadzić kilka korekt. Dobrze, że odpowiednio zareagowaliśmy w drugiej połowie. Było trochę więcej gry, której oczekujemy od siebie na co dzień w treningu i którą chcemy przełożyć na ligę – zaznaczył opiekun Wisły.

Beniaminek nie postawił wysokich warunków i widać po serii meczów, że muszą zapłacić frycowe. – Chcieliśmy być sobą, czyli grać wysokim pressingiem, tym bardziej u siebie. Pragnęliśmy dać sygnał sobie, rywalowi i kibicom, że w naszym domu jesteśmy silni. I ten wysoki pressing przy dobrej organizacji zawsze daje taką szansę, żeby kontrolować mecz. Ale tak, jak powiedziałem na początku uważam, że Podbeskidzie zagrało dobre zawody. Szczególnie w pierwszej połowie, ale miało też sytuacje w drugiej części meczu. Często tak jest, że gra się tak, jak przeciwnik pozwala. Dziś Podbeskidzie na dużo nie pozwoliło – ocenił Skowronek.

W środę wiślacy w zaległym spotkaniu szóstej kolejki PKO Ekstraklasy podejmą Lechię Gdańsk (godz. 18:00).