Simone Inzaghi: Zasłużyliśmy na więcej, ale chylę czoła przed Manchesterem City
- Zagraliśmy świetny mecz i powinniśmy być z tego dumni - stwierdził Simone Inzaghi po tym, jak jego Inter uległ w finale Ligi Mistrzów z Manchesterem City (0:1) w Stambule.
Po ciekawym, zaciętym i niezwykle wyrównanym starciu, a decydujący okazał się gol Rodriego. Nerazzurri mieli wiele okazji do wyrównania. Federico Dimarco uderzył w poprzeczkę, a Ederson intuicyjnie zatrzymał nogą uderzenie Romelu Lukaku.
- Uściskałem moich piłkarzy jednego po drugim, ponieważ byli niezwykli. Tak jak nasi fani i zasługiwali na inny wynik. Mam nadzieję, że byli zadowoleni widząc sposób, w jaki zespół grał. Zagraliśmy świetny mecz i powinniśmy być z tego dumni - zaznaczył Włoch.
- Pokazaliśmy całemu światu, jak dobrze można poradzić sobie z Manchesterem City. Drużyną, o której wszyscy wiedzą, że ma tak wiele jakości. Powiedziałem, że nie zamienię swoich piłkarzy na nikogo innego i mieliśmy tego potwierdzenie - kontynuował.
- Zasłużyliśmy na więcej, ale chylę czoła przed Manchesterem City. Wiemy, jak bardzo pracowali w ostatnich latach, żeby osiągnąć ten moment - podkreślił.
Pomimo tych wyników i ostatecznie zajmując trzecie miejsce w Serie A, Inzaghi był ostro krytykowany przez niektórych fanów i media, którzy chcieli go zwolnić.
- Zarówno ja, jak i moi zawodnicy zostaliśmy zaatakowani. Co prawda przegraliśmy kilka meczów, których nie powinniśmy przegrać, ale myślę, że wyciągnęliśmy z tych porażek cenne lekcje. Po ostatnich dwóch latach zdobyliśmy cztery trofea i dotarliśmy do finału Ligi Mistrzów - odpowiedział Inzaghi swoim krytykom.
Manchester City otwiera wynik spotkania! 🔥 #UCLfinal pic.twitter.com/RK53ZChZ8d
— Polsat Sport (@polsatsport) June 10, 2023
-

AktualnościArsenal gwarantuje co najmniej 105,6 mln euro za finał Ligi Mistrzów 2025/26Nowacki / 29 maja 2026, 16:56
-

AktualnościPSG ogłosił 24-osobowy skład na finał Ligi Mistrzów z Arsenalem – Luis Enrique ma do dyspozycji całą kadręNowacki / 29 maja 2026, 16:18
-

AktualnościIñigo Pérez: Rayo Vallecano liczy na szczęśliwe zakończenie sezonu w finale Ligi KonferencjiNowacki / 27 maja 2026, 14:56
-

AktualnościVitinha i Luis Enrique przed finałem Ligi Mistrzów UEFA: zapowiedź meczu Paris Saint-Germain – ArsenalNowacki / 26 maja 2026, 12:50
-

AktualnościPo raz pierwszy od sezonu 1991/92: ani Milan, ani Juventus nie zagrają w Lidze MistrzówNowacki / 25 maja 2026, 14:10
-

AktualnościUnai Emery po raz piąty triumfuje w Lidze Europy – Aston Villa rozgromiła Freiburg 3:0Nowacki / 21 maja 2026, 12:43







































