Siła zmienników. Everton wygrywa z Crystal Palace

Twitter

Everton pokonał Crystal Palace 2:0 (0;)) w meczu 9. kolejki Premier League. Gole strzelili wprowadzeni z ławki Calvert – Lewin oraz Tosun.

Marco Silva bez wątpienia czuł kogo wprowadzić na boisko z ławki rezerwowych. Roy Hodgson zadecydował wręcz przeciwnie. Choć drużyna nie potrafiła zdobyć bramki to przeprowadzi pierwszą zmianę dopiero w 89. minucie przy stanie 2:0.

Daniel Calvert -Lewin oraz Ademola Lookman weszli na boisko w 82. minucie, a pięć minut później Wayne Hennesey wyciągał piłkę z siatki po kajci bramkowej wspomnianego duetu. Cenk Tosun przywitał się z trybunami Goodison Park w 67. minucie, by minutę przed końcem regulaminowego czasu gry skierować piłkę do siatki po asyście Michaela Keane’a. Everton w 59. minucie był w sporych opałach, ale na szczęście dla gospodarzy rzutu karnego nie wykorzystał Luka Milivojević.

Everton FC – Crystal Palace (0:0) 2:0

Bramki: Daniel Calvert -Lewin 87′, Cenk Tosun 89′