Emocjonujący remis w Lubinie

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Kibu Vicuna w debiucie jako nowy szkoleniowiec Wisły Płock zremisował w Lubinie z Zagłębiem (3:3). Mimo dwubramkowego prowadzenia goście nie zdołali dowieźć tego wyniku do ostatniego gwizdka.

Wynik meczu otworzył się już w 23. minucie spotkania, strzelcem bramki został zawodnik Wisły Płock Ricardinho. Kibice gości nie mogli długo cieszyć się z prowadzenia, ponieważ niespełna 10. minut później wyrównał Damjan Bohar. Zagłębie mimo znacznej przewagi nie potrafiło strzelić kolejnego gola, a jak dobrze wiemy niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. Przed samą przerwą do siatki trafił Jakub Łukowski. 22-latek przelobował wychodzącego Hałduna i wyprowadził Nafciarzy na prowadzenie. Kolejna bramka padła około 15. minut po rozpoczęciu drugiej odsłony. Na listę strzelców wpisał się ponownie Kuba Łukowski, który ograł bramkarza Miedziowych jak dziecko. Mogłoby się wydawać, że trzy punkty powędrują do Płocka, jednak tak się nie stało. W 79. minucie arbiter odgwizdał rzut karny dla gospodarzy. Do piłki podszedł Filip Starzyński i pewnie pokonał Thomasa Dähne. Ostatnim trafieniem popisał się Pawłowski, który strzałem z główki uratował punkt w spotkaniu z Wisłą.

Zagłębie Lubin – Wisła Płock 3:3 (1:2)

Zagłębie: Dominik Hładun – Sasa Balić (46′ Daniel Dziwniel), Lubomir Guldan, Maciej Dąbrowski, Jakub Tosik (66′ Dawid Pakulski) – Adam Matuszczyk – Filip Starzyński, Filip Jagiełło – Damjan Bohar, Łukasz Janoszka (61′ Patryk Tuszyński), Bartłomiej Pawłowski

Wisła: Thomas Daehne – Marcin Warcholak, Alan Uryga, Adam Dźwigała, Cezary Stefańczyk – Dominik Furman, Damian Rasak – Giorgi Merebaszwili (72′ Carlitos Oliveira), Damian Szymański, Jakub Łukowski (90′ Semir Stilić) – Ricardinho (83′ Karol Angielski)

Żółte kartki: Maciej Dąbrowski, Filip Starzyński (Zagłębie) – Marcin Warcholak, Adam Dźwigała (Wisła)

Czerwona kartka: Maciej Dąbrowski (Zagłębie)