Sevilla z kolejnym zwycięstwem w lidze!

flickr.com

W meczu 13. kolejki ligi hiszpańskiej, na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán, Sevilla pokonała będącą w słabszej formie Valencie 2:1.

Gospodarze znajdują się w czubie tabeli i walczą o podium rozgrywek La Liga Santander. Na drugim biegunie znajduje się Valencia, która przeżywa poważny kryzys formy. W poprzedniej kolejne zremisowała ona z czerwoną latarnią ligi, Granadą (1:1). Cesare Prandelli miał więc ciężki orzech do zgryzienia, przed starciem z Sevillą. Samo spotkanie jednak było bardzo wyrównane. Żadna z drużyn w pierwszej połowie nie potrafiła zagrozić poważnie bramce rywali, co pokazują statystyki, w pierwszych czterdziestu pięciu minutach nie padł ani jeden celny strzał. Po zmianie stron, wynik otworzył gracz Valencii, jednak nie dla swojej drużyny. Ezequiel Garay trafił do własnej siatki i wyprowadził w ten sposób gospodarzy na prowadzenie. Goście dużo bardziej naciskali na przeciwników w drugiej połowie. Efektem tego była bramka na wyrównanie. El Haddadi trzy minuty po wejściu na boisku, mógł cieszyć się z bramki. Sevilla jednak nie była zadowolona z remisu. Trzy punkty dla podopiecznych Jorge Sampaoliego, zagwarantował Nicolás Pareja. Gospodarze dzięki temu kompletowi punktów, wskakują tymczasowo na pozycję wicelidera. Valencia ma coraz mniejszą przewagę nad strefą spadkową, w chwili obecnej są to dwa “oczka”.

Sevilla: Rico – Rami, Mercado, Pareja – Vitolo, Sarabia, N’Zonzi, Kranevitter (72′ Correa), Escudero (46′ Kiyotake), Vazquez – Vietto (61′ Ben Yedder)
Valencia: Alves – Garay, Adbennour (62′ El Haddadi), Mangala – Cancelo, Suarez (80′ Mina), Perez, Siqueira (80′ Gaya), Parejo – Nani, Rodrigo

Sevilla – Valencia 2:1 (0:0)
1:0 – 53′ Garay (Bramka samobójcza)
1:1 – 65′ El Haddadi
2:1 – 75′ Pareja