La Liga: Gorąca końcówka na Majorce i cudowny gol Espanyolu!

W pierwszym spotkaniu 12. kolejki La Ligi Santander Majorka na własnym stadionie podejmowała ekipę Espanyolu. Potyczka obu ekip zakończyła się remisem 1:1, a na uwagę zasługuje gol wyrównujący gości, który był przepięknej urody.

Oba zespoły w ostatnich tygodniach szukają formy, ustawienia i innych rozwiązań taktycznych, Efektem tego są pozycje w środkowej części tabeli, które zajmują. Dziś jedna z nich chciała udowodnić swoją wyższość na drugimi, lecz jak to często w takich przypadkach bywa, na problemy najlepszy remis. Tak tez było w tej rywalizacji. W pierwszej połowie nie działo się zbyt wiele. Zarówno jedni, jak i drudzy grali przeważnie w środku pola. W 28. minucie z powodu urazu boisko musiał opuścić Pablo Maffeo.

Tuż po wznowieniu gry w 48. minucie prowadzenie gospodarzom dał niezawodny w tym sezonie Vedat Muriqi. Papużki starały się wyrównać stan tego meczu, głównie poprzez dośrodkowania z bocznych stref boiska. Po jednej z właśnie takich akcji padła bramka na 1:1, ale nie była to wrzutka jednego zawodnika na główkę drugiego. Był to centrostrzał, którego Jose Carlos Lazo raczej nie planował. Efekt? Rajković nie wiedział co się działo. Bramkarz myślał, że ma kontrolę nad lecącą futbolówką, a ta dość niewinnie wpadła mu za kołnierz do siatki.

W końcowych minutach działo się jeszcze sporo, głównie za sprawą sędziego i jego niezrozumiałych decyzji. Angel Rodriguez z piłką przy nodze upadł w polu karnym po kontakcie z Brianem Olivanem. Powtórki jasno wskazywały, że Majorce rzut karny się należał, ale arbiter podjął inną decyzję. W skutek czego po kolejnej niekorzystnej decyzji dla ekipy gospodarzy za złośliwe komentarze czerwoną kartkę ujrzał Maffeo. Z emocjami nie poradził sobie także trener Majorki Javier Aguirre, który także został usunięty z boiska przed końcowym gwizdkiem. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie.